CES 2006 - wszystkie rekordy pobite

Z roku na rok targi elektroniki użytkowej w Las Vegas są coraz większe i chętniej odwiedzane przez wystawców oraz zwiedzających. W tym roku po raz kolejny pobito wszelkie rekordy - wystawców pojawiło się ponad 2,5 tys, natomiast zwiedzających ok 150 tys.

Wśród ponad 150 tys uczestników znaleźli się przedstawiciele 110 krajów. Na wystawie zaprezentowano tysiące premierowych produktów, lecz podobnie jak to miało miejsce w przypadku berlińskich targów elektroniki użytkowej IFA 2005 (największa tego typu wystawa na świecie) pierwsze skrzypce grała telewizja wysokiej rozdzielczości (HDTV). Pokazano m.in. najnowsze, często jeszcze prototypowe telewizory wykonane w technologii OLED, a także SED. Spory nacisk położono także na cyfrowe i satelitarne radio HD.

Nowością tegorocznych targów były ekspozycje poświęcone tematyce robotyki, bezprzewodowego USB, IPTV oraz VoIP. Znamiennym jest fakt masowego wystawiania się firm komputerowych na targach do niedawna będących miejscem prezentacji elektroniki użytkowej. Wystąpienia Billa Gatesa z Microsoftu, Michaela Della oraz Paula Otelliniego z Intela dowodzą, że CES staje się dla branży IT jedną z najważniejszych wystaw na świecie.

Zobacz również:

  • Rosja wyrzucona z Mobile World Congress (MWC)

Kolejne targi już za rok, tym razem w dniach 8-11 stycznia. Oczywiście w tym samym miejscu, mekce hazardzistów - Las Vegas.