CES 2006 - zobacz wątek tematyczny!

Odbywające się co roku w Las Vegas targi Consumer Electronics Show to oprócz berlińskich targów IFA największa na świecie wystawa elektroniki użytkowej. W tym roku wystawa już na wstępie okazała się rekordową, jeśli chodzi o ilość uczestniczących w niej wystawców - zgłosiło się ich ponad 2500.

Ciekawostką jest to, że o ile kilka lat temu CES był miejscem gdzie prezentowano głównie produkty audio-wideo, teraz równie aktywny udział biorą w niej firmy z sektora IT. Co więcej wiele z nich wybiera CES na miejsce swoich najważniejszych premier. Za przykład posłużyć może zapowiadana na 5 stycznia premiera platformy mobilnej Intel Napa, w skład której po raz pierwszy wejdzie procesor dwurdzeniowy w wersji dla komputerów przenośnych.

Uczestnicy targów spodziewać się mogą wielu pokazów i prezentacji prototypów odtwarzaczy oraz napędów HD DVD czy Blu-Ray. Drugim hitem będą niewątpliwie wszelkiego rodzaju odtwarzacze MP3 i różne gadżety. Telefony Bluetooth kompatybilne ze Skype, technologia trójwymiarowego wideo, umożliwiająca komfortowy odbiór nawet bez specjalnych okularów czy skaner do książek, sam przerzucający strony - to wszystko na CES 2006.

W tym roku targi/wystawę podzielono na kilka głównych sekcji - sprzęt audio-wideo, gry, sieci domowe, technologie bezprzewodowe, sprzęt i oprogramowanie komputerowe oraz tradycyjnie już sprzęt audio najwyższej klasy.

Targi trwać będą od 5 do 8 stycznia. O najciekawszych nowościach z poszczególnych kategorii sprzętowych i programowych będziemy Was informowali na bieżąco w naszej sekcji CES 2006.


Zobacz również