CES 2008 - najciekawsze gadżety targów

Dziś kończą się targi Consumer Electronics Show w Las Vegas - największa na świecie impreza, na której prezentowane są nowości z zakresu szeroko rozumianej elektroniki użytkowej. Jaki był CES 2008? Na pewno niezwykle interesujący - mieliśmy okazję zobaczyć największy jak do tej pory telewizor plazmowy na świecie, technologię Transfer Jet (która - zdaniem Sony - ma szansę zastąpić USB w przenośnych urządzeniach), mnóstwo nowych telewizorów, urządzeń przenośnych, akcesoriów itp. Z pewnością ważnym wydarzeniem było również ogłoszenie przez koncern Warner Bros. decyzji o wsparciu standardu Blu-ray (zdaniem niektórych, to początek końca HD DVD...) oraz wystąpienie Billa Gatesa, który w tym roku odchodzi z Microsoftu. Postanowiliśmy przygotować fotoreportaż, podsumowujący najważniejsze wydarzenia tegorocznego CES - zapraszamy do oglądania!

Rolly to urządzenie, łączące w sobie funkcje przenośnego odtwarzacza audio oraz prostego... robota. Wyposażono je w 2 GB wbudowanej pamięci flash, Bluetooth oraz kolorowe diody - najważniejsze jest jednak to, że Rolly potrafi... tańczyć do muzyki, którą odtwarza (urządzenie kołysze się, wibruje i miga światełkami). Co więcej, po podłączeniu go do komputera można odpowiednio zaprogramować styl tańca.

CES 2008 - najciekawsze gadżety targów

Sony Rolly

Kolejna ciekawostka od Sony - komputer VAIO HTPC, który z pewnością może być ozdobą każdego salonu. Urządzenie zaprojektowano tak, by świetnie nadawało się do funkcji domowego centrum rozrywki - wyposażono je w czytnik Blu-ray, dwa tunery telewizyjne oraz możliwość rejestrowania programu telewizyjnego.

CES 2008 - najciekawsze gadżety targów

Sony VAIO HTPC