CES 2009: Lenovo IdeaCentre A600 - komputer jak konsola Wii

Lenovo w najbliższych dniach oficjalnie zaprezentuje nowy model komputera typu "all-in-one". Sprzęt nosi oznaczenie IdeaCentre A600 i dysponuje wyświetlaczem panoramicznym o przekątnej 21,5 cala. Ciekawie prezentuje się dołączony do komputera pilot zdalnego sterowania, który w razie potrzeby może służyć jako kontroler do gier rozpoznający ruch dłoni użytkownika.

Ranking produktów PC World - komputery desktop

Lenovo IdeaCentre A600 to komputer, w którym wyświetlacz oraz żywotne komponenty, takie jak procesor, płyta główna, dysk twardy, pamięć i karta graficzna zostały zintegrowane w jednej obudowie.

Sprzęt wykorzystuje mobilne procesory dwurdzeniowe Intela (Dual Core lub Core 2 Duo) i karty graficzne AMD/ATI. Znaleźć w nim można również do 4 GB pamięci DDR3 RAM, HDD o pojemności do 1 terabajta, 6 portów USB 2.0, port FireWire, kartę komunikacji bezprzewodowej Wi-Fi, napęd Blu-Ray, bezprzewodową mysz i klawiaturę, czytnik kart 6-w-1kamerę internetową i cyfrowy tuner tv. Ekran komputera to panoramiczny (16:9) panel LCD zdolny do wyświetlenia obrazu w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli.

CES 2009: Lenovo IdeaCentre A600 - komputer jak konsola Wii

Lenovo IdeaCentre A600

Sterowanie komputerem ułatwia pilot Motion Drive Remote, który przypomina w budowie i działaniu kontroler konsoli Wii. Dzięki wbudowanemu akcelerometrowi może on rozpoznać ruch dłoni użytkownika i w ten sposób ubarwić zabawę szczególnie w grach zręcznościowych. Pilot może także służyć jako mysz typu "air mouse" - można nim manipulować w powietrzu; kontroler staje się wtedy wskaźnikiem a kursor przesuwany jest po ekranie w reakcji na ruch dłoni użytkownika. Co więcej, producent umieścił w pilocie moduł obsługi telefonii VoIP.

Prezentacja komputera nastąpi na rozpoczynających się 8 stycznia w Las Vegas targach Consumer Electronics Show 2009. Premiera rynkowa planowana jest na marzec br. Minimalna cena maszyny została ustalona na 999 dolarów.

Więcej informacji: strona producenta


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: