CES 2009: Panasonic prezentuje pierwszy przenośny odtwarzacz Blu-ray

Panasonic - jako pierwsza firma na świecie - zaprezentowała przenośny odtwarzacz pozwalający na obsługę płyt Blu-ray. Urządzenie nosi oznaczenie DMP-B15 i powinno trafić do sprzedaży w maju.

Panasonic DMP-B15 to przenośny odtwarzacz Blu-ray. Urządzenie, które wyposażone zostało w "niebieski" napęd pozwalający na odczyt płyt z filmami w jakości 1080p, niestety dysponuje 8,9-calowym ekranem cechującym się niewielką rozdzielczością - 1024 x 600 pikseli. Sprzęt jest zgodny z profilami Bonus View oraz BD Live i może być z powodzeniem podłączony do systemu kina domowego za pomocą interfejsu HDMI.

CES 2009: Panasonic prezentuje pierwszy przenośny odtwarzacz Blu-ray

Panasonic DMP-B15

Użytkownik ma również możliwość skorzystania ze slotu SD oraz interfejsu Viera Cast, który - jak czytamy na stronie producenta - "umożliwia wyszukiwanie i oglądanie bezpłatnych filmów video z YouTube oraz przeglądanie i dodawanie online zdjęć w niezwykle popularnym serwisie fotograficznym Google Picasa Web Albums w komfortowych warunkach domowego salonu".

Warto na koniec wspomnieć o zasilaniu zapewnianym przez wbudowany akumulator, który powinien wystarczyć na trzy godziny oglądania filmów.

Urządzenie, które właśnie zostało zaprezentowane na targach CES, powinno trafić do sprzedaży w maju. Niestety jego przewidywana cena, nie została ujawniona.

Więcej w materiale wideo.