CES 2009: Panasonic - telewizory LCD z systemem iPod Entertainment Kit

Nowa seria telewizorów LCD firmy Panasonic o nazwie VIERA X1 została wyposażona w system iPod Entertainment Kit. Stacja dokująca pozwoli nie tylko prezentować zasoby iPoda na ekranie telewizora, ale umożliwi również sterowanie pracą odtwarzacza za pomocą pilota zdalnego sterowania.

Jedną z wielu nowości zaprezentowanych przez firmę Panasonic podczas targów CES 2009 jest seria telewizorów LCD o nazwie VIERA X1. Zwraca ona na siebie uwagę za sprawą systemu iPod Entertainment Kit. Po umieszczeniu iPoda w zewnętrznej stacji dokującej użytkownicy mogą odtwarzać zgromadzone w nim zasoby na ekranie telewizora. Godny odnotowania jest przy tym fakt, że system umożliwia sterowanie odtwarzaczem firmy Apple za pomocą pilota, wykorzystywanego do obsługi telewizora. Stosowne menu pozwala łatwo dostać się do utworów muzycznych, filmów czy też podcastów.

CES 2009: Panasonic - telewizory LCD z systemem iPod Entertainment Kit

Telewizor LCD Panasonic VIERA X1 z systemem iPod Entertainment Kit

W ramach serii VIERA X1 oferowane będą cztery modele telewizorów: TC-L19X1 (19 cali), TC-LX26X1 (26 cali), TC-LX32X1 (32 cale) i TC-L37X1 (37 cali). Są one zgodne ze standardem HD Ready (720p) i w zależności od modelu oferują od 1 do 3 wejść HDMI. Do sprzedaży trafią w marcu (modele 32 i 37-calowe), kwietniu (model 26-calowy) oraz w sierpniu (model 19-calowy).