CES 2009: Sony Walkman X vs. iPod Touch

Na targach CES firma Sony zaprezentowała nową linię przenośnych odtwarzaczy multimedialnych Walkman X Series. Jej głównym rywalem ma być iPod Touch, czyli jedno z najbardziej popularnych na świecie urządzenie tego typu.

Już samo wyposażenie nowego odtwarzacza Sony wskazuje, że może to być poważna alternatywa dla iPoda Touch. Dotykowy ekran o przekątnej 3 cali posiada proporcje obrazu 16:9. Oprócz tego urządzenie będzie posiadać bezprzewodową obsługę Internetu. W jego menu znajdzie się również bezpośredni dostęp do serwisu YouTube oraz możliwość pobierania podcastów. Zainstalowana przeglądarka nie poradzi sobie z animacjami flash, jednak obsługa pozostałych funkcji multimedialnych ma być taka sama, jak w konkurencyjnych produktach.

Walkman X Series

Walkman X Series

Pamięć będzie posiadać wielkość 16 lub 32 gigabajtów, a standardowy odtwarzacz muzyczny pozwoli na odczyt wielu formatów multimedialnych, m.in. MP3, WMA, AAC, MPEG-4, AVC oraz WMV.

Nie jest jeszcze znana nawet przybliżona cena urządzenia. Wiadomo natomiast, że jego premiera rynkowa odbędzie się latem bieżącego roku.