CES 2009: Walton Chaintech szykuje prezentację interesujących urządzeń

Firma Walton Chaintech zamierza zaprezentować na najbliższych targach CES 2009 dwa interesujące produkty. Pierwszy to "modułowa" przenośna pamięć USB, natomiast drugi pozwala na przegrywanie danych pomiędzy dwoma pendrive'ami bez udziału komputera.

Najnowsze produkty firmy Walton Chaintech, które zostaną zaprezentowane na styczniowych targach CES 2009, noszą oznaczenia APOGEE Magic Capsule i APOGEE Sharemate.

APOGEE Magic Capsule

Jest to przenośna pamięć USB, która cechuje się modułową budową. Oznacz to, że składa się ona z trzech osobnych części, z których każda może działać jako samodzielny pendrive (dostępne one są w kilku różnych wersjach o pojemności 1, 2 i 4 GB). Jeżeli podłączymy złożone urządzenie do portu USB komputera, otrzymamy w sumie możliwość zmagazynowania od 3 GB do 12 GB danych (producent deklaruje też, że istnieje możliwość rozbudowy sprzętu o dwa dodatkowe "kawałki").

APOGEE Magic Capsule

APOGEE Magic Capsule

Warto również dodać, że pendrive dysponuje odpowiednim oprogramowaniem zabezpieczającym przenoszone pliki oraz umożliwiającym automatyczny backup. Wśród wspieranych systemów znajdziemy natomiast następujące OS-y: Windows ME/2000/XP/Vista, Mac 10.x i Linux 2.4

APOGEE Sharemate

Jest to urządzenie przypominające przenośny odtwarzacz MP3. Dysponuje ono czarną obudową i, co interesujące, pozwala na transport plików z jednego pendrive'a na drugi bez udziału komputera. Co ważne, producent oddał także do dyspozycji użytkownika dwa sloty pozwalające na przegranie danych z jednej karty pamięci na drugą (wsparcie dla SD/MMC/MS). Sprzęt dysponuje ułatwiającym obsługę 1,2-calowym wyświetlaczem LCD i jest zasilany za pomocą baterii typu AAA. Warto też nadmienić, że nowość, po podłączeniu do komputera, może służyć jako czytnik kart pamięci.

APOGEE Sharemate

APOGEE Sharemate

Niestety ceny urządzeń nie zostały podane.

Więcej informacji: APOGEE Magic Capsule, APOGEE Sharemate