CES 2009: dysk do automatycznego backupu o pojemności 1TB

Na targach CES firma Clickfree zaprezentowała urządzenie do automatycznego tworzenia kopii bezpieczeństwa danych o pojemności 1 TB. Dodatkowo urządzenia Clickfree są teraz kompatybilne z komputerami wyposażonymi w system Mac OS X 10.5.

Firma Clickfree jest znana przede wszystkim z zewnętrznych urządzeń, które bez instalacji jakiegokolwiek oprogramowania, automatycznie dokonują kopii bezpieczeństwa danych. Instalacja sprzętu ogranicza się do podpięcia dysku do portu USB. Na targach CES firma zaprezentowała Clickfree 1 Terabyte Backup Drive, czyli kolejne urządzenie do backupu danych, oparte na 3,5-calowym dysku o pojemności 1 TB. Wedle danych firmy, na dysku można zmieścić 220 tysięcy utworów audio, 440 tysięcy zdjęć i ponad 2 miliony dokumentów. Cenę Clickfree 1 Terabyte Backup Drive określono na 229,99 USD.

CES 2009: dysk do automatycznego backupu o pojemności 1TB

Clickfree Backup Card

Oprócz tego firma Clickfree ogłosiła, że wszystkie jej produktu są od tej chwili kompatybilne z komputerami Mac. Wymagania to system Mac OS X w wersji 10.5 bądź wyższej i procesor Intela. Innymi produktami zaprezentowanymi na CES, które mają pojawić się na rynku w bieżącym roku to Clickfree Online Backup (kopia bezpieczeństwa danych online) oraz Clickfree Flash Backup (przenośne pamięci flash automatycznie dokonujące backupu danych). Więcej na temat nowości Clickfree przedstawionych na CES można znaleźć w informacjach prasowych firmy (język angielski, format PDF).