CES 2009: zaśpiewaj, a Microsoft ułoży melodię

Wszelkie targi komputerowe to nie tylko okazja do prezentacji długo wyczekiwanych urządzeń czy oprogramowania. Często się zdarza, że biorące w nich udział firmy szykują dla odwiedzających różne niespodzianki. Tym razem na odbywających się właśnie targach CES, Microsoft postanowił zaskoczyć wszystkich zainteresowanych.

Microsoft Research przedstawił właśnie nową aplikację, dzięki której możliwe będzie tworzenie własnych melodii i piosenek. Aby tego dokonać, nie będzie potrzebna umiejętność ani czystego śpiewu, ani tym bardziej gry na jakimkolwiek instrumencie. Wystarczy, że użytkownik wyśpiewa dowolną melodię do mikrofonu, a program automatycznie ułoży ścieżkę dźwiękową.

Wybór stylu muzycznego

Wybór stylu muzycznego

Program Songsmith to nowatorska aplikacja, która pozwoli każdemu na stworzenie własnej piosenki. Jedyne co użytkownik będzie musiał zrobić, to określić wstępne parametry takiego utworu (np. tempo, styl muzyczny), a reszta będzie zależeć tylko od jego wyobraźni. Tak stworzony utwór będzie można zapisać na dysku, aby móc później się nim podzielić ze znajomymi.

Wybór tempa utworu

Wybór tempa utworu

Miksowanie utworu

Miksowanie utworu

Na stronie projektu dostępne jest wideo prezentujące działanie programu oraz możliwość pobrania wersji demonstracyjnej. Aby w pełni cieszyć się możliwościami programu, będziemy musieli zapłacić za niego 30 dolarów.