CES 2012 - 55-calowy Super OLED TV czyli Samsung ściga LG

Samsung na targach CES 2012 pokazało swoje najnowsze telewizory na 2012 rok.

Samsung Super OLED TV na CES 2012

Najważniejszym produktem, jaki pokazał Samsung na targach CES 2012 w Las Vegas był 55-calowy telewizor Super OLED, który ma pojawić się na rynku w drugiej połowie 2012 roku. Telewizor ten wygląda na najcieńszy z dotychczasowych modeli Samsunga.

Super OLED lepszy niż OLED - marketing czy coś więcej?

Samsung nazywa swój telewizor Super OLED, a nie tylko OLED jak w przypadku LG. Czy to tylko różnica marketingowa? Samsung zapewnia, że jest znacząca różnica pomiędzy tymi telewizorami. Super OLED nie ma bowiem filtra kolorów, dzięki czemu model Samsunga wyświetla głębszy kontrast i więcej detali. Czy Super OLED Samsunga jest naprawdę super? Tego dowiemy się jak telewizor trafi na rynek. Super czy nie super, najważniejsze w jakiej cenie będziemy mogli zakupić ten telewizor...

Zobacz również:

  • CES 2022 - ASUS prezentuje nowe Zenbooki OLED na 2022 rok
  • Rosja wyrzucona z Mobile World Congress (MWC)

Samsung ES8000 - telewizor LED TV bez efektu halo?

Samsung pokazał też ES8000 - swój najwyższy model LED TV. Koreański koncern ulepszył zwłaszcza lokalne wygaszanie diod. Micro Dimming Ultimate to rozwiązanie, które obiecuje rozjaśnić obraz o 20 proc. i znacząco zredukować efekt halo (częsty problem w telewizorach LED podświetlanych krawędziowo). Charakterystyczną chęcią jest podstawa w formie litery U, która zastąpiła podstawę z zeszłego roku w filmie litery X. Telewizory Samsunga nie będą więc już nam przypominały X-men (grupa mutantów ze świata Marvela).

Głosem i gestem zamiast pilota

Samsung dodał obsługę gestami i głosem w stylu Kinnect do wyższych modeli swoich telewizorów, wbudowując w telewizor kamery (podobnie jak w Toshiba UL863). Z kolei komendy głosowe uaktywniamy, mówiąc do telewizora “Hi TV". Możemy wtedy za pomocą głosu zmieniać kanały oraz zmieniać poziom głośności.

Czy według Was Super OLED to tylko slogan marketingowy czy faktycznie będzie znacznie lepszy od zwykłego OLED, które wprowadzi na rynek LG?