CES 2012: Acer Aspire S5 - najcieńszy ultrabook na świecie

Firma Acer zaprezentowała, jak z dumą podkreśla, najcieńszy ultrabook na świecie. Urządzenie nosi oznaczenie Aspire S5 i pracuje pod kontrolą 22-nanometrowego procesora Intel Ivy Bridge. Co więcej, oferuje do dyspozycji użytkownika dwa szybkie interfejsy - USB 3.0 i Thunderbolt.

W poprzednim newsie mieliśmy okazję zaprezentować najcieńszy smartfon na świecie. Teraz przyszła kolej na najcieńszy komputer przenośny należący do nowej kategorii tego typu urządzeń, czyli ultrabooków.

Mowa tutaj o 13,3-calowym ultrabooku Acer Aspire S5, którego grubość wynosi zaledwie 15 milimetrów, zaś waga sięga 1,35 kilograma. Dla porównania, pierwszy z tych parametrów w przypadku jego konkurenta z logiem przedstawiającym nadgryzione jabłko - MacBooka Air - wynosi 17 milimetrów (drugi jest taki sam).

Aspire S5 to bardzo interesująca konstrukcja także ze względu na fakt, że pracuje pod kontrolą jednego z nadchodzących 22-nanometrowych procesorów Ivy Bridge. Acer podkreśla, że zapewnia on w porównaniu do obecnych 32-nanometrowych procesorów wykonanych w oparciu o architekturę Sandy Bridge większą o ponad 20% wydajność w zakresie CPU i większą o 30% wydajność w zakresie grafiki.

Nowy ultrabook zapewniać ma też możliwość pracy do 8 godzin na baterii. Oddaje ponadto do dyspozycji użytkowników dysk SSD, wyjście HDMI oraz dwa szybkie konkurencyjne interfejsy - USB 3.0 i Thunderbolt.

Acer Aspire S5 powinien trafić do sprzedaży na przełomie maja i czerwca. Niestety jego przewidywana cena nie została podana.