CES 2012: Huawei przedstawia Ascend P1 S, czyli smartfon o grubości 6,7 mm

Ascend P1 S to oznaczenie zaprezentowanego właśnie na targach CES 2012 najnowszego smartfona firmy Huawei. Producent urządzenia twierdzi, że jest ono "najcieńsze na świecie". Oczywiście chodzi o grubość...

Najnowsze "dziecko" firmy Huawei Technologies - smartfon Ascend P1 S - kasuje zdaniem chińskiego koncernu konkurencyjne konstrukcje pod względem grubości, która wynosi w jego przypadku zaledwie 6,68 milimetra. I faktycznie tak jest. Dla porównania, grubość Motoroli Droid Razr, Samsunga Galaxy S II i iPhone 4S to, odpowiednio, 7,1 mm, 8,5 mm i 9,3 mm.

Ascend P1 S posiada 4,3-calowy wyświetlacz Super AMOLED (960 x 540 pikseli) zabezpieczony bardzo wytrzymałym szkłem Gorilla Glass, dwurdzeniowy procesor (1,5 GHz) firmy Texas Instruments, 1 GB pamięci RAM oraz zestaw dwóch aparatów cyfrowych: tylni oferuje rozdzielczość 8 MP i korzysta z pomocy dwóch diod LED, natomiast przedni pozwala na przechwytywanie obrazu w rozdzielczości 1,3 MP.

Smartfon potrafi również nagrywać filmy 1080p (tylny aparat) i 720p (przedni aparat), które można zapisywać na wewnętrznej pamięci flash o pojemności 4 GB. Całość pracuje pod kontrolą systemu Android 4.0.

Huawei Ascend P1 S pojawi się na rynku europejskim w kwietniu. Niestety jego przewidywana cena nie została podana.

_________

6,7 milimetra to naprawdę niewiele. W następcy smartfona Ascend P1 S firma Huawei zastosuje prawdopodobnie szkło Gorilla Glass drugiej generacji. Pozwoli to na "zejście" z wspomnianej grubości o kolejne 0,2 milimetra.

Aktualizacja: 13 stycznia 2012 13:36

Do tekstu dodałem film promocyjny.

Zauważyłem też właśnie, o czym z przyjemnością pragnę wam donieść, że firma Huawei zaprezentowała smartfon Ascend P1 LTE, który od modelu Ascend P1 S niczym się nie różni poza jednym, lecz bardzo istotnym szczegółem, czyli wsparciem dla szybkiej technologii łączności 4G LTE.

Krzysztof Lech