CES 2012: Justin Bieber przedstawia tańczącego robota mRobo (wideo)

Justin Bieber zagościł na targach CES 2012 przy okazji prezentacji prototypowego robota mRobo wietnamskiej firmy Tosy. Jego podstawową funkcją jest zabawianie obserwujących go ludzi poprzez odtwarzanie muzyki oraz towarzyszący temu taniec.

Zupełnie nie pojmuję fenomenu medialnego takiego kogoś jak Justin Bieber, lecz postanowiłem o nim napisać, gdyż promował on na targach CES interesujący robot wietnamskiej firmy Tosy.

Przed miejscem prezentacji na idola dzieci i nastolatek czekał tłum wielbicieli i dziennikarzy. Gdy Justin Bieber się pojawił, oczywiście przywitały go okrzyki uwielbienia. No ale dość już o kończącym w tym roku 18 lat Kanadyjczyku.

Zobacz również:

  • Jaki robot do mycia okien wybrać? Który model będzie najlepszy?
  • Do Biedronki trafił zdalnie sterowany gadżet. Teraz kupisz go o wiele taniej!

Głównym punktem prezentacji miał być bowiem prototypowy robot o nazwie mRobo, który pełni funkcję głośnika odtwarzającego muzykę dostarczaną za pomocą portu USB. Jego dodatkową, lecz najbardziej przykuwającą uwagę funkcjonalnością jest to, że podczas grania tańczy. Na obecnym etapie nie wygląda to jeszcze najlepiej, lecz gdy prace zostaną ukończone, uzyskany efekt powinien być wyśmienity, co widać na przygotowanym przez organizatorów filmie:

Firma Tosy musi jednak jeszcze sporo popracować nad niezawodnością. Podczas prezentacji zawiodły bowiem trzy mikrofony i jeden monitor...

Robot mRobo powinien trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku. Niestety jego przewidywana cena nie została podana.

__________

Tak z ciekawości chciałbym się też dowiedzieć, ile za to krótkie pokazanie swojej twarzy zainkasował pan Bieber...Chociaż może lepiej nie. Idzie weekend, więc po co mam się denerwować:)


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: