CES 2012: KUPA - prawie kilogram wagi i Windows 8. Zobacz film!

Na targach CES 2012 został zaprezentowany interesujący tablet. Urządzenie wyróżnia się nie tylko zainstalowanym systemem Windows 8, ale przede wszystkim (co docenimy w Polsce) znajdującym się pod ekranem logo z napisem...KUPA.

Znające polski język osoby, które mają szczęście być na trwających właśnie targach CES 2012, z pewnością przystaną z wrażenia na stoisku prezentującym jeden z tabletów pracujących pod kontrolą Windows 8. Oczywiście nowe "dotykowe" środowisko systemowe Microsoftu to z pewnością interesujące rozwiązanie, lecz nie to przykuje ich uwagę. Zaskakującym elementem będzie bowiem swojska nazwa znajdująca się pod wyświetlaczem urządzenia - KUPA.

Pełne oznaczenie tabletu, którego prezentacja na CES zapowiadana była już kilka dni temu, to KUPA X11. Dosyć ładnie z wymową tego pierwszego członu (i to wielokrotnie) radzą sobie twórcy poniższego filmu:

Na poważnie już podchodząc do prezentacji firmy KUPA (;-), tablet X11 wyposażony został w 10-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli oraz procesor 1,5 GHz Intel Atom Z670 Oak Trail. Dysponuje też modułami WiFi i Bluetooth, dwoma portami USB 2.0 oraz dwoma aparatami cyfrowymi. Warto też wspomnieć, że waży ponad 900 gramów i korzysta z akumulatora pozwalającego na maksymalnie 10 godzin pracy.

Tablet KUPA X11 dostępny jest w sprzedaży z 64-gigabajtowym dyskiem SSD i Windows 7 w cenie 699 USD. Pod koniec roku ma się też pojawić w wersji z systemem Windows 8.

_______

Miało być poważnie do końca tekstu, lecz chyba nie dam rady...

Nurtują mnie dwa pytania:

1. Jaki producent oświetla hale wystawowe na targach CES? Jeżeli to ten, o którym myślę...no to mamy ładny komplet:)

2. Czy firma KUPA odważy się wejść na polski rynek?