CES 2012 - LG Magic Remote to pilot, który rewolucjonizuje sterowanie telewizorem?

LG zaprezentowało na CES 2012 w Las Vegas nowy pilot do telewizorów Cinema 3D Smart TV - Magic Remote, który umożliwia rozpoznawanie głosu oraz gestów użytkownika.

LG Magic Remote

Telewizory zmieniły się w ostatnich latach nie do poznania, a tymczasem piloty zostały z tyłu i wciąż przypominają piloty z lat 90. Ale ostatnio zaczyna się to zmieniać (vide pilot do Bose VideoWave). LG na targach CES 2012 pokazało Magic - swój nowy pilot do telewizorów Cinema 3D.

LG Magic Remote - głosem i gestem

Czym się różni LG Magic Remote od innych pilotów? Przede wszystkim posiada możliwość sterowania telewizorem za pomocą głosu, co przyda się zwłaszcza nawigując po aplikacjach Smart TV.

Zobacz również:

  • CES 2022 - ASUS prezentuje nowe Zenbooki OLED na 2022 rok
  • Rosja wyrzucona z Mobile World Congress (MWC)

LG Magic Remote - pilot jak myszka

W pilocie znajduje się też kolisty przełącznik, który umożliwia szybkie przewijanie menu oraz aplikacji w górę i w dół, ułatwiając wybieranie odpowiednich zakładek. Dzięki LG Magic Remote możemy poruszać wskaźnikiem na ekranie jakbyśmy korzystali z komputerowej myszy. Pilot obsługuje również sterowanie gestami.

CES 2012 - LG Magic Remote to pilot, który rewolucjonizuje sterowanie telewizorem?

LG Magic Remote

Czas na rewolucję w pilotach?

LG Magic Remote to według mnie dobra idea. Od zawsze chciałem sterować telewizorem za pomocą komend głosowych. Długo na to czekałem...

A Wy? Czy podoba się Wam pilot LG Magic Remote? I czy uważacie, że komendy głosowe oraz gesty wyprą klasyczne sterowanie pilotem na guziki?