CES 2012 - LG Magic Remote to pilot, który rewolucjonizuje sterowanie telewizorem?

LG zaprezentowało na CES 2012 w Las Vegas nowy pilot do telewizorów Cinema 3D Smart TV - Magic Remote, który umożliwia rozpoznawanie głosu oraz gestów użytkownika.

LG Magic Remote

Telewizory zmieniły się w ostatnich latach nie do poznania, a tymczasem piloty zostały z tyłu i wciąż przypominają piloty z lat 90. Ale ostatnio zaczyna się to zmieniać (vide pilot do Bose VideoWave). LG na targach CES 2012 pokazało Magic - swój nowy pilot do telewizorów Cinema 3D.

LG Magic Remote - głosem i gestem

Czym się różni LG Magic Remote od innych pilotów? Przede wszystkim posiada możliwość sterowania telewizorem za pomocą głosu, co przyda się zwłaszcza nawigując po aplikacjach Smart TV.

LG Magic Remote - pilot jak myszka

W pilocie znajduje się też kolisty przełącznik, który umożliwia szybkie przewijanie menu oraz aplikacji w górę i w dół, ułatwiając wybieranie odpowiednich zakładek. Dzięki LG Magic Remote możemy poruszać wskaźnikiem na ekranie jakbyśmy korzystali z komputerowej myszy. Pilot obsługuje również sterowanie gestami.

LG Magic Remote

LG Magic Remote

Czas na rewolucję w pilotach?

LG Magic Remote to według mnie dobra idea. Od zawsze chciałem sterować telewizorem za pomocą komend głosowych. Długo na to czekałem...

A Wy? Czy podoba się Wam pilot LG Magic Remote? I czy uważacie, że komendy głosowe oraz gesty wyprą klasyczne sterowanie pilotem na guziki?