CES 2012: LG pokazało inteligentne AGD

Dzięki najnowszym rozwiązaniom od LG urządzenia domowe takie jak lodówka, pralka, odkurzacz czy piekarnik będą zintegrowane ze sobą oraz twoim smartfonem.

Działanie nowych produktów od LG opiera się na technologii Smart Think oraz domowym systemie zarządzania energią (HeMS). Dzięki nim inteligentne pralki i lodówki od LG mogą komunikować się z telewizorem lub smartfonem i prezentować na nich np. status włączonego przed chwilą prania.  Wiele z nowych pomysłów wydaje się być bardzo interesujących.

Lodówka z funkcją Smart Manager

Używając lodówki od LG będzie można sprawdzić jej zawartość, a nawet daty ważności znajdujących się w niej produktów bezpośrednio ze smartfona. Jest to bardzo duże udogodnienie dla osób, które zajmują się robieniem zakupów żywnościowych. Na odległość dowiedzą się jakich produktów im brakuje, a dzięki temu zaoszczędzą swój czas jak i pieniądze. Dodatkową funkcją jest Health Manager, który opracowuje plany posiłków wraz z gotowymi przepisami. Tym, którzy posiadają także piekarnik LG, spodoba się opcja, dzięki której po zatwierdzeniu proponowanej potrawy lodówka uruchomi odpowiednie ustawienia piekarnika i w ten sposób zaoszczędzi nasz czas i energię. Do rożnych nieprawidłowości w działaniu lodówki nie będzie trzeba od razu wzywać specjalisty. Dzięki opcji LG Smart Diagnosis™ wystarczy zadzwonić do serwisu, który odbierze sygnały informujące o prawdopodobnej usterce. Lodówka LG posiada także specjalny tryb zmniejszający jej zużycie w wybranych przez użytkownika godzinach.

Pralka funkcją Smart Diagnosis™ działającą przez sieć Wi-Fi

Podobnie jak w przypadku lodówki, pralka LG również pomaga w rozwiązaniu usterek. W tym przypadku technologia ta została jednak udoskonalona. Korzystając z funkcji  Wi-Fi Alliance pralka samodzielnie diagnozuje swoje problemy i proponuje możliwe rozwiązania.

Inteligentna pralka ma także opcje Smart Access, dzięki której można kontrolować jej działanie poprzez smartfona lub telewizor. Dodatkowym rozwiązaniem jest narzędzie Smart Adapt umożliwiające pobieranie nowych programów prania poprzez ekran LCD pralki lub smartfona.

Odkurzacz Hom-Bot

LG skonstruowało bardzo interesujące rozwiązanie dla antyfanów odkurzania. Nowym odkurzaczem Hom-Bot można sterować zdalnie niczym samochodzikiem. Dzięki wbudowanej potrójnej kamerze można prowadzić nasz odkurzacz przy użyciu smartfona. Co więcej, odkurzacz "uczy się" swoich tras i oblicza najbardziej optymalne z nich na przyszłość.

Piekarnik

Tak jak w prezentowanych wyżej urządzeniach, działaniem piekarnika od LG można zarządzać poprzez smartfona. Jest to możliwe dzięki funkcjom Smart Access, Smart Adapt i Smart Diagnosis™. Realne jest więc ustawianie czasu  i temperatury pieczenia wprost z telefonu oraz szybkie diagnozowanie usterek w piekarniku.

Dodatkową funkcją jest technologia LG Infrared Grill™, zapewniająca bardziej naturalną i równomierna obróbkę żywności. Przyrządzającym dużą ilość potraw spodoba się pojemność nowego piekarnika elektrycznego - jest on największy w swojej klasie i mieści 176 litrów.

System zarządzania energią

Użytkownicy, dla których ważna jest ochrona środowiska, powinni być bardzo zadowoleni z nowego systemu zarządzania energią zaprezentowanego przez LG. Zastosowanie technologii HeMS pozwala na kontrolę zużycia energii we wszystkich urządzeniach LG.  Funkcja Smart Grid odczytuje dane z liczników i proponuje sposoby ograniczenia zużycia prądu.

Nowoczesne urządzenia od LG posiadają szereg funkcji, które powinny zainteresować zarówno zaangażowanych w prace domowe jak i tych, którzy pragną jak najbardziej ograniczyć swoje działania w tej sferze. Jedyną, ale bardzo istotną kwestią są ceny prezentowanych urządzeń. Prawdopodobnie nie każdego będzie stać na inteligentną lodówkę lub piekarnik…