CES 2012 - LG pokazało największy na świecie telewizor OLED

LG na targach CES 2012 w Las Vegas zaprezentowało przełomowy 55-calowy telewizor OLED. To obecnie największy tego typu panel na świecie.

LG OLED TV na CES 2012

LG w przedstawionym na targach CES 2012 55-calowym OLED TV zastosowało technologie, które mają obniżyć wysokie koszty produkcji tych paneli.

LG ulepsza OLED

- Uzyskaliśmy produkt wyposażony we wszystkie rozwiązania, które decydują o przewadze telewizorów OLED nad LCD. Co więcej udało się to osiągnąć po znacznie niższych kosztach niż w przypadku dotychczas stosowanych technologii wykorzystywanych do produkcji paneli OLED. Technologia OLED jest przyszłością telewizorów, a LG chce ją zaoferować klientom w jak najbardziej przystępnej formie - powiedział Havis Kwon, prezes LG Electronics Home Entertainment.

LG OLED TV - czym się różni od innych OLED?

55-calowy LG OLED TV od innych OLED-ów odróżniają funkcje 4-Color Pixels i Color Refiner. Specjalne piksele złożone z czterech kolorów (czerwonego, zielonego, niebieskiego i białego) zamiast tradycyjnego RGB umożliwiają dokładniejsze odwzorowanie barw. Czyli LG poszło śladem Sharpa, który w swojej technologii Quattron do RGB dodał jeszcze kolor żółty. Ponadto LG dodało do swojego telewizora Color Refiner odpowiadający za właściwe tony i odcienie kolorów na ekranie. Zaletą OLED TV są też supercienkie wymiary - telewizor LG ma tylko 4 mm grubości i waży jedynie 7,5 kg.

LG OLED TV na CES 2012

LG OLED TV na CES 2012

OLED z łatwością bije na głowę LCD

Kontrast w OLED z łatwością pokonuje, dotychczasowe telewizory LCD i LED LCD, a panele OLED są tysiąc razy szybsze niż LED/LCD, dzięki czemu ruch jest przedstawiany bez irytujących smug.

LG OLED TV na CES 2012

LG OLED TV na CES 2012

Nadszedł więc wreszcie czas OLED TV - nie znamy wciąż ceny OLED TV od LG. Upowszechnienie się tych telewizorów bardzo silnie zależy od tej kwestii.

Czy podoba się Wam 55-calowy LG OLED TV?