CES 2012: Lenovo IdeaTab K2 - czterordzeniowy tablet z Androidem 4.0

Firma Lenovo zaprezentowała interesujący tablet noszący oznaczenie IdeaTab K2. Co go wyróżnia? Czterordzeniowy procesor oparty na architekturze ARM i system Android 4.0.

Lenovo IdeaTab K2 to multimedialny wydajny tablet, na którym bez problemu można obejrzeć filmy HD oraz pograć w cechujące się wymagającą grafiką gry. Urządzenie zbudowano bowiem w oparciu o mobilną platformę Nvidia Tegra 3, co oznacza, że oferuje ono do dyspozycji użytkownika moc obliczeniową czterech rdzeni ARM, które przy najmniej wymagających zadaniach wyręczane są przez piąty rdzeń "pomocniczy".

IdeaTab K2 dysponuje pamięciami DDR3 (1 lub 2 GB), dyskiem SSD o maksymalnej pojemności 64 GB, dwoma aparatami cyfrowymi (z przodu i tyłu obudowy), technologią dźwięku przestrzennego SRS oraz 10-calowym panelem IPS wyświetlającym obraz w rozdzielczości 1200 x 800 pikseli. Pozwala na przesłanie go na ekran telewizora HD za pomocą interfejsu HDMI i, jak deklaruje producent, zaoferuje w przyszłości możliwość skorzystania z mobilnych technologii 3G i 4G LTE.

Nowość Lenovo to konkurent wprowadzonego niedawno do sprzedaży przez Asusa "hybrydowego" tabletu Eee Pad Transformer Prime. Podobnie jak on korzysta bowiem z wspomnianego układu Tegra 3 oraz najnowszego Androida 4.0.

Niestety cena tabletu IdeaTab K2 nie została podana. Obecnie wiadomo jedynie, że trafi on "wkrótce" na rynek chiński.

Nick Reynolds z firmy Lenovo odmówił komentarza w sprawie wprowadzenia urządzenia na inne rynku.

___________

Swoją drogą to przerażające z jaką dynamiką rośnie wydajność tabletów i smartfonów.