CES 2012: Lenovo pokazało hybrydę ultrabooka i tabletu

Chiński producent zaprezentował bardzo ciekawe urządzenie o wdzięcznej nazwie IdeaPad Yoga. Jest to wyjątkowy hybrydowy ultrabook, który po obróceniu ekranu o 360 stopni wygląda i pracuje jak tablet dzięki temu, że wyposażono go w ekran dotykowy. Urządzenie pojawi się na rynku wkrótce po wydaniu systemu Windows 8.

Lenovo IdeaPad Yoga

Yang Yuanqing, prezes Lenovo mówi, że Idea Pad Yoga oferuje doznania znane z tradycyjnych komputerów PC połączone z tym, co najlepsze w tabletach. Nowy hybrydowy ultrabook nie był jedynym nietypowym produktem zaprezentowany prze chińską firmę. Kolejnym jest komputer all-in-one, IdeaCentre A720 wyposażony w 27-calowy dotykowy ekran LCD, który ma mniej niż cal grubości.

IdeaPad Yoga ma ekran, który można obrócić o 360 stopni, a IdeaCentre A720 pozwala na jego całkowite pochylenie, tak by leża płasko na biurku. Naszymi silnymi fundamentami są komputery osobiste, ale musimy spoglądać poza tradycyjne komputery PC, by szukać wzrostu, innowacji i nowych rynków - powiedział Yuanqing.

Zobacz również:

  • Lenovo LOQ - nowa marka gamingowych laptopów już wkrótce na rynku

Niektórzy wróżą branży PC szybki koniec, ale nie należy do nich prezes Lenovo. Wielu ludzi uważa, że innowacja w tradycyjnych komputerach PC się kończy. My wierzymy, że jest wręcz przeciwnie. Wierzę, że komputery PC będą dalej ewoluowały - dodał Yuanqing.

Lenovo produkuje komputery PC, tablety, smartfony, a niedawno zapowiedziało też inteligentne telewizory. Oprócz tego, firma zaprezentowała chmurę obliczeniową Lenovo Cloud, która ma połączyć wszystkie te urządzenia, przechowując i synchronizując dane z nich wszystkich.

Na stronie Lenovo poświęconej nowym produktom prezentowanym na targach CES 2012 można znaleźć więcej informacji na ich temat.