CES 2012: Nokia prezentuje smartfon Lumia 900 z LTE i Windows Phone

Nokia zaprezentowała oficjalnie swój najnowszy flagowy smartfon z Windows Phone - model Lumia 900. Urządzenie wspiera technologię 4G LTE oraz dysponuje ekranem AMOLED.

Najnowszy flagowy smartfon Nokii - Lumia 900 - to urządzenie, o którym od jakiegoś czasu donosiły serwisy na całym świecie.

Lumia 900 (czyli "napakowany" model Lumia 800) pracuje pod kontrolą systemu Windows Phone 7.5 Mango, dysponuje 4,3-calowym wyświetlaczem ClearBlack AMOLED o rozdzielczości 800 x 480 pikseli oraz korzysta z jednordzeniowego procesora Qualcomm Snapdragon APQ8055 taktowanego zegarem 1,4 GHz. Oferuje ponadto 8-megapikselowy aparat cyfrowy "uzbrojony" w optykę Carl Zeiss Tessar (22 mm, f/2.2) i pozwalający na nagrywanie filmów w rozdzielczości 720p, przedni aparat z sensorem 1 MP (do prowadzenia wideorozmów) oraz wsparcie dla szybkiej technologii łączności 4G LTE.

Warto też dodać, że smartfon dysponuje obudową wykonaną z poliwęglanu, w której zamknięto akumulator o pojemności 1800 mAh.

Nokia Lumia 900 powinna pojawić się w ciągu kilku najbliższych miesięcy (wedle niepotwierdzonych doniesień powinno to nastąpić 18 marca) w ofercie amerykańskiego operatora AT&T.

_______

Czy Nokii uda się w końcu pierwszy raz w historii podbić amerykański rynek? Wydaje mi się, że raczej nie i to nawet pomimo wpompowania w kampanię reklamową 100 milionów dolarów. No ale może się mylę, co z pewnością wkrótce zweryfikują konsumenci zza oceanu.