CES 2012: Polaroid wydaje androidowy aparat fotograficzny z telefonem

Producent aparatów fotograficznych natychmiast wywołujących zdjęcia uznał, że lepszym rozwiązaniem od aparatu z telefonem będzie telefon z aparatem. Posiada on wysuwany obiektyw z trzykrotnym zoomem optycznym, z tyłu ma ekran dotykowy, a pracuje pond kontrolą Androida.

Polaroid SC1630 Smart Camera

Polaroid SC1630 Smart Camera zaprezentowany na CES 2012 ukaże się na rynku amerykańskim w kwietniu 2012 roku. Kosztować ma 299 dolarów, ale szczegóły techniczne i finansowe są jeszcze ustalane. Urządzenie posiada 3,2-calowy wyświetlacz i obsługuje karty pamięci microSD do 32 GB. Sam aparat ma rozdzielczość 16 Mpix i wbudowany trzykrotny zoom optyczny.

Producent ciągle negocjuje możliwość skorzystania ze sklepu Android Market i ma nadzieje, że deweloperzy będą dla SC1630 przygotowali aplikacje z myślą o tym, że jest on przede wszystkim aparatem fotograficznym. Wykonane zdjęcia będzie można natychmiast przesłać do sieci lud na drukarkę mobilną Polaroida za pomocą Bluetootha.

Zobacz również:

  • Najlepsze aparaty natychmiastowe - ranking 2021
CES 2012: Polaroid wydaje androidowy aparat fotograficzny z telefonem

olaroid SC1630 Smart Camera

Amerykańska firma rozmawia z operatorami, ale prawdopodobnie będzie sprzedawać również wersje bez umowy. Oprócz łączności 3G, aparat z telefonem firmy Polaroid zaoferuje łączność Wi-Fi. Producent chce by ich urządzenie stało się podstawowym aparatem i telefonem dla wielu użytkowników.

Jeśli funkcje telefonu będą działać poprawnie, Polaroid postara się o w pełni sprawną wersję Androida, a urządzenie będzie robiło zdjęcia tak dobre jak tradycyjne aparaty cyfrowe, to SC1630 Smart Camera stanie się bardzo ciekawym rozwiązaniem dla osób, które chcą zawsze przy sobie mieć porządny aparat i telefon, a nie nosić ze nadmiaru sprzętu.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszymi testami aparatów fotograficznych i smartfonów.