CES 2012: Polaroid wydaje androidowy aparat fotograficzny z telefonem

Producent aparatów fotograficznych natychmiast wywołujących zdjęcia uznał, że lepszym rozwiązaniem od aparatu z telefonem będzie telefon z aparatem. Posiada on wysuwany obiektyw z trzykrotnym zoomem optycznym, z tyłu ma ekran dotykowy, a pracuje pond kontrolą Androida.

Polaroid SC1630 Smart Camera

Polaroid SC1630 Smart Camera zaprezentowany na CES 2012 ukaże się na rynku amerykańskim w kwietniu 2012 roku. Kosztować ma 299 dolarów, ale szczegóły techniczne i finansowe są jeszcze ustalane. Urządzenie posiada 3,2-calowy wyświetlacz i obsługuje karty pamięci microSD do 32 GB. Sam aparat ma rozdzielczość 16 Mpix i wbudowany trzykrotny zoom optyczny.

Producent ciągle negocjuje możliwość skorzystania ze sklepu Android Market i ma nadzieje, że deweloperzy będą dla SC1630 przygotowali aplikacje z myślą o tym, że jest on przede wszystkim aparatem fotograficznym. Wykonane zdjęcia będzie można natychmiast przesłać do sieci lud na drukarkę mobilną Polaroida za pomocą Bluetootha.

olaroid SC1630 Smart Camera

olaroid SC1630 Smart Camera

Amerykańska firma rozmawia z operatorami, ale prawdopodobnie będzie sprzedawać również wersje bez umowy. Oprócz łączności 3G, aparat z telefonem firmy Polaroid zaoferuje łączność Wi-Fi. Producent chce by ich urządzenie stało się podstawowym aparatem i telefonem dla wielu użytkowników.

Jeśli funkcje telefonu będą działać poprawnie, Polaroid postara się o w pełni sprawną wersję Androida, a urządzenie będzie robiło zdjęcia tak dobre jak tradycyjne aparaty cyfrowe, to SC1630 Smart Camera stanie się bardzo ciekawym rozwiązaniem dla osób, które chcą zawsze przy sobie mieć porządny aparat i telefon, a nie nosić ze nadmiaru sprzętu.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszymi testami aparatów fotograficznych i smartfonów.