CES 2012: Razer prezentuje koncept tabletu dla graczy

Tablet Razer Fiona to zupełnie niezwykłe urządzenie. Został przygotowany specjalnie z myślą o graczach. Dzięki zastosowaniu procesora Intel Core i7 i innych zaawansowanych podzespołów pozwala na granie w produkcje znane z komputerów PC i konsol. Oprócz ekranu dotykowego dysponuje dwoma kontrolerami umieszczonymi po jego bokach.

Razer Fiona

Firma Razer pracuje nad tabletem Fiona z Intelem, który dostarczy dla niego procesory z serii Intel Core i7. Urządzenie to osiąga tak wysoką wydajność, że pozwala nie tylko na granie w gry przeznaczone dla urządzeń mobilnych, ale i popularne tytuły z komputerów PC i konsol, takie jak np. Warhammer 40 000: Space Marine oraz Assassins Creed Revelations.

Projekt Fiona to połączenie wydajnego procesora Intel, który doskonale spisuje się w grach z innowacyjnym projektem tabletu. Urządzenie pozwoli grać we współczesne - i przyszłe - hardkorowe gry PC w najbardziej nowatorskiej, przenośnej formie - powiedział Grad Graff z Intel.

Razer Fiona - widok z tyłu

Razer Fiona - widok z tyłu

Tablet Fiona wyposażony jest w hybrydowy interfejs zaprojektowany przez specjalistów Razera. Przede wszystkim oferuje dwoma kontrolery z precyzyjnymi analogami, które pozwolą na uruchamianie gier wspierających gamepady. Wyposażony jest też w akcelerometr i ekran dotykowy, co twórcom gier da zupełnie nowe możliwości. Tablet ma 10-calowy ekran oraz dysponuje łącznością Wi-Fi i Bluetooth.

Interfejs użytkownika, który zaprojektowaliśmy dla Projektu Fiona, pozwala na uruchomienie i intuicyjną obsługę najnowszych gier... Interfejs łączy w sobie najlepsze cechy gamepada, ekranu dotykowego i możliwości dawanych przez akcelerometr. Jesteśmy przekonani, że gracze i producenci gier po prostu go pokochają - powiedział Min-Lian Tan, prezes Razera.

Razer Fiona - gra FireFall

Razer Fiona - gra FireFall

Wersja finalna tabletu dla graczy ma ukazać się w czwartym kwartale 2012 roku, a jego cena będzie niższa niż 1 000 dolarów. Pomysł jest niewątpliwie ambitny i efektowny, a jak wam podoba się idea korzystania z najbardziej zaawansowanych gier PC w podróży, poczekalni, czy jeszcze innym miejscu, do którego możecie udać się z tabletem?

Zobacz też ranking najlepszych tabletów 2011 roku.