CES 2012 - Samsung pokazał swój najlepszy monitor LCD z serii 9

Samsung pokazał na CES 2012 swój najlepsze monitor LCD o przekątnej 27 cali, który wyświetla rozdzielczość Quad HD.

Monitor LCD Samsung z serii 9

Monitor Samsung LCD z serii 9 został wyposażony w antyodblaskowy, szklany wyświetlacz o cienkim profilu na aluminiowej podstawie o regulowanej wysokości.

Rozdzielczość Quad HD i ponad miliard kolorów?

27-calowy Samsung z serii 9 wyświetla obraz w rozdzielczości 2560x1440 ( tzw. Quad HD). W monitorze została zastosowana opracowana przez Samsunga matryca PLS (czyli Plane Line Switching, następca matryc IPS), która zapewnia szerokie katy widzenia w pionie i w poziomie oraz doskonałe odwzorowanie miliarda kolorów (pomagać ma w tym funkcja Natural Color Expert). Czas reakcji matrycy to 5 ms (GtG), więc sprawdzi się także w grach.

Zobacz również:

  • 3 smartfony, których zabrakło na tegorocznych targach CES 2023!

Bogate wyposażenie - wszystkie porty w bazie

Monitor serii 9 Samsunga został dobrze wyposażony - HDMI, Dual Link-DVI, DisplayPort, 3 porty USB 2.0. Wszystkie porty wbudowane zostały w aluminiową, okrągłą podstawę. Ponadto monitor obsługuje też standard MHL dla smartfonów i tabletów z Androidem (pozwala na łatwe wyświetlanie treści na monitorze z naszych urządzeń mobilnych). Monitor Samsunga ma też wbudowane 7-watowe głośniki.

Filmy z laptopa na 27 calach?

Wygląda to naprawdę dobrze - oglądanie filmów z laptopa na tak dużym monitorze z dobrą matrycą PLS ma swoje zalety. O wiele lepsze wrażenia niż na biednych matrycach TN montowanych w naszych laptopach. Ciekawe tylko, czy faktycznie ten monitor deklasuje konkurencję w wyświetlaniu kolorów?

Czy podoba się Wam ten monitor Samsunga?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: