CES 2012: Samsung pokazuje nowy monitor serii 9

Nowy monitor Samsunga firmowany jest jako najbardziej zaawansowany z całej dotychczasowej oferty. Ma to zapewnić m.in. system Natural Color Expert, który poprawia odwzorowanie kolorów.

CES 2012: Samsung pokazuje nowy monitor serii 9

Samsung 9

Aby zapewnić jak najlepsze działanie funkcji Natural Color Expert, każdy egzemplarz monitora jest ręcznie regulowany przez inżynierów firmy - zapewnia Samsung. Użytkownik może samodzielnie przeprowadzić kalibrację kolorów i dopasować wyświetlany obraz do własnych preferencji. Dodatkowo monitor wykorzystuje technologię Plane Line Switching, która pozwala odwzorować ponad miliard kolorów , a nawet oglądać je pod dużymi kątami w pionie i w poziomie. Profesjonalni graficy czy fotografowie ucieszą się zapewne z rozdzielczości Quad HD (2560 x 1440) użytej w monitorze, dużo wyższej niż stosowana w dotychczas produkowanych monitorach HD.

Projektanci Samsunga postawili nie tylko na technologię, ale i wygląd. Matryca monitora jest pokryta antyodblaskową powłoką, a jego pozycję ekranu można zmieniać regulując jego pionowy zakres o 10 cm lub odchylając go. W aluminiowej podstawie monitora zostały umieszczone takie komponenty jak hub USB i głośniki o mocy 7 W. Obsługiwane przez najnowszy monitor Samsunga interfejsy wideo to DisplayPort, Dual Link-DVI i HDMI oraz standard Mobile High Definition Link (MHL) dla kompatybilnych smartfonów i tabletów. Technologia MHL pozwala na wyświetlanie treści ze smatfona bezpośrednio na ekran monitora. Aby skorzystać z tej funkcji, potrzebny jest smartfon z Androidem i obsługą MHL.

Zobacz również:

  • 3 smartfony, których zabrakło na tegorocznych targach CES 2023!
  • Jeden z najciekawszych średniopółkowców Samsunga nie otrzyma kolejnej dużej aktualizacji systemu [01.04.2023]