CES 2012: Sony SmartWatch - inteligentny zegarek

Sony planuje wydać małe urządzenie z systemem Android o nazwie SmartWatch, co można przetłumaczyć jako inteligentny zegarek. Co w nim takiego inteligentnego? Za pomocą Bluetootha można zsynchronizować go ze smartfonem i zarządzać niektórymi jego funkcjami, a do tego sam obsługuje specjalne mini-aplikacje.

Sony SmartWatch

Sony SmartWatch jest wielkości iPoda nano i stanowi następce urządzenia Sony Ericsson LiveView. Na międzynarodowym rynku pojawi się pod koniec marca 2012 roku w cenie 149 dolarów. Na targach CES 2012 noszą je na ręku przedstawiciele japońskiej firmy i są one zsynchronizowane z nowymi smartfonami Sony Xperia. W przyszłości mają działać również z innymi smartfonami.

Podczas prezentacji SmartWatcha pokazano, jak otrzymywał on dane prosto ze smartfonu. Były to np. wpisy z Facebooka i Twittera, które trafiały do odpowiadających im mini-aplikacji zainstalowanych na inteligentnym zegarku. Urządzenie może też bezprzewodowo kontrolować odtwarzacz muzyczny smartfonu i pewne funkcje jego aparatu fotograficznego.

Zobacz również:

CES 2012: Sony SmartWatch - inteligentny zegarek

Sony SmartWach - Twitter

SmartWatch ma 15 domyślnie zainstalowanych aplikacji, ale może ich przechowywać nawet 255. Tak jak iPad nano, na ekranie wyświetla po cztery aplikacje na raz. Z tyłu urządzenia znajduje się klamra pozwalająca na jego przypięcie oraz kryjąca port służący do ładowania. SmartWatch domyślnie ma czarny pasek. Paski w innych kolorach będą sprzedawane osobno.

CES 2012: Sony SmartWatch - inteligentny zegarek

Sony SmartWatch - klamra

Urządzenie jest niewątpliwie interesujące, ale prawdę powiedziawszy nie oferuje użytkownikowi zbyt wiele i w tej cenie pozostanie raczej ciekawostką, z której niewielu skorzysta. Jeśli macie na ten temat inne zdanie lub pozytywne doświadczenie z tego typu urządzeniami, to dajcie nam znać w komentarzach.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: