CES 2012: Sony Xperia S z BRAVIA Engine i certyfikatem PlayStation

Jeżeli szukasz smartfona, który z pewnością wyróżni cię z tłumu ładnym wyglądem i obfitością różnych dodatków, powinien zainteresować cię Sony Xperia S. Urządzenie, które oferuje ekran o rozdzielczości 720p, pozwala m.in. na wykonywanie 12-megapikselowych zdjęć oraz skorzystanie z możliwości technologii NFC. Może się też pochwalić certyfikatem PlayStation.

Sony Xperia S to pierwszy smartfon z serii Xperia NXT. Urządzenie wyposażone zostało w 4,3-calowy ekran Reality Display o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, który podczas wyświetlania obrazu korzysta z poprawiającej jego jakość technologii Mobile BRAVIA Engine.

Smartfon dysponuje dwurdzeniowym procesorem 1,5 GHz oraz 12-megapikselowym aparatem cyfrowym (technologia Sony Exmor R, funkcja 3D Sweep Panorama, przysłona F/2.4), który pozwala również na nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD. Można je zapisać na wewnętrznej pamięci flash lub przesłać na ekran telewizora HD za pomocą interfejsu HDMI.

Zobacz również:

  • PS5 – gdzie kupić tanio konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 [04.08.2023]

Xperia S dysponuje 1 GB pamięci RAM, technologiami WiFi, NFC (Near Field Communication), Bluetooth, GPS i DLNA oraz, co z pewnością przypadnie do gustu graczom, może się pochwalić certyfikatem PlayStation świadczącym o możliwości zabawy z certyfikowanymi grami.

Nowość mierzy 128 x 64 x 10,6 mm, waży 144 gramy i pracuje pod kontrolą systemu Gingerbread, który wkrótce Sony zaktualizuje do Androida 4.0. Ponadto cechuje się bardzo ładnym wyglądem, który przykuwa uwagę umieszczonym na dole obudowy (dostępna jest ona w dwóch wersjach kolorystycznych - białej i czarnej) przezroczystym paskiem.

Interesujące dodatki

Kupując smartfin Xperia S możemy się także zaopatrzyć w kilka interesujących dodatków:

- SmartWatch: odporny na zarysowania i zalanie wodą zegarek z systemem Android, na którym sprawdzisz np. wpisy na Facebooku, czy Twitterze lub wiadomości e-mail

- Xperia SmartTags: zawieszki po zbliżeniu do których dzięki technologi NFC możliwe jest uruchomienie jakiegoś zadania, np. włączenie sieć Wi-Fi lub aplikacji nawigacyjnej Google

- inteligentny bezprzewodowy zestaw słuchawkowy pro: odtwarzacz MP3, przenośne radio FM, wyświetla wiadomości SMS i e-maile, imiona dzwoniących, tytuły utworów oraz inne informacje

- zestaw LiveSound hi-fi: słuchawki stereo cechujące się atrakcyjną stylistyką i oferujące płaskie przewody oraz funkcję LiveKey pozwalającą na sterowanie aplikacjami.

_________

Sony Xperia S to moim zdaniem jeden z najładniejszych smartfonów na rynku. Zgadzacie się?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: