CES 2012: Tablet Asus Eee Pad MeMO - cztery rdzenie za niespełna 250 USD

Asus zaprezentował 7-calowy tablet Eee Pad MeMO ME370T. Pod względem wydajności pozostawia on daleko w tyle tablet Kindle Fire, nie odbiegając jednak od niego zbytnio jeżeli chodzi o cenę.

Eee Pad MeMO ME370T to nowy tablet Asusa wyposażony w 7-calowy panel wykonany w technologii IPS i potrafiący wyświetlić obraz w wysokiej rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Urządzenie jest bardzo wydajne, gdyż pracuje pod kontrolą najnowszej mobilnej platformy Nvidia Tegra 3. Warto przypomnieć, że oferuje ona cztery rdzenie ARM Cortex A9 (plus piąty "pomocniczy") oraz 12-rdzeniowy układ graficzny zapewniający m.in obsługę efektów dynamicznego oświetlenia i symulacji fizyki.

Co jednak najważniejsze, korzystający z systemu Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) i wyposażony w 1 GB pamięci RAM Eee Pad MeMO ME370T cechuje się bardzo atrakcyjną ceną ustaloną na poziomie zaledwie 249 dolarów, co po przeliczeniu według dzisiejszego kursu walut daje nam 874 zł. Dzięki temu może on stanowić poważną konkurencję dla sprzedającego się w milionach sztuk pierwszego tabletu Amazona - Kindle Fire - za którego trzeba zapłacić w sumie tylko o 50 dolarów mniej.

_______

To fantastycznie, że konkurencja na rynku tabletów zmusza producentów do wprowadzania na rynek urządzeń w coraz bardziej atrakcyjnych cenach. Co do nowego tabletu Asusa pozostaje mieć tylko nadzieję, że gdy trafi on w końcu na nasz rynek, jego cena będzie zbliżona do tej, którą uzyskałem po przeliczeniu z dolarów...

Źródło zdjęcia: Engadget.com