CES 2012: Tablet ViewSonic ViewPad 10pi z Windows 7 i Androidem

Tablet ViewSonic ViewPad 10pi wyróżnia się na tle konkurencyjnych produktów tym, że korzysta z dwóch systemów - Windows 7 i Androida 3.2 (z możliwością rychłej aktualizacji do Androida 4.0) - oraz procesora Intel Oak Trail. To jednak nie jedyne interesujące urządzenie na stoisku amerykańskiej firmy. Możemy bowiem na nim zobaczyć np. "androidowy" telefon ViewPhone 3 pozwalający na skorzystanie z dwóch kart SIM.


Na stoisku firmy ViewSonic zagościło m.in. kilka tabletów, telefon Dual-SIM oraz 70-calowy wyświetlacz korzystający z technologii dotykowej opartej na podczerwieni.

ViewPad 10pi

Tablet ViewPad 10pi to pierwszy model w ofercie ViewSonic, który pozwala na łatwe przełączanie pomiędzy dwoma systemami - Windows 7 Professional i Android 2.3. Urządzenie dysponuje 10-calowym wyświetlaczem IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli i procesorem Intel Oak Trail Z670 1,5 GHz. Do sprzedaży powinno trafić jeszcze w tym miesiącu w cenie 850 USD (wersja podstawowa).

ViewPad 10E

Tablet ViewPad 10E cechuje się niewielką grubością wynoszącą 9,1 milimetra i oferuje 10-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli. Niestety nie jest to zbyt wydajne urządzenie, gdyż korzysta z jednordzeniowego procesora taktowanego zegarem 1 GHz. Ponadto wyposażone zostało w system Android 3.2 (poddany przez ViewSonic pewnym modyfikacjom) i niestety, co stanowi wadę, nie pozwala na pobieranie aplikacji ze sklepu Android Market.

Z pozostałych parametrów warto wspomnieć o portach miniHDMI, microUSB i miniUSB, slocie microSD oraz dwóch aparatach cyfrowych - tylnym o rozdzielczości 3 MP i przednim 1,3-megapikselowym.

ViewPad 10E trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu w cenie 280 USD. Wkrótce powinien też otrzymać możliwość aktualizacji do Androida 4.0.

ViewPad E70

Tablet ViewPad E70 to tania konstrukcja wyceniona na 170 USD i mająca stanowić konkurencję dla Kindle Fire. Pracuje pod kontrolą systemu Android 4.0 i dysponuje 7-calowym wyświetlaczem (800 x 480 pikseli), 4 GB wewnętrznej pamięci flash (można ją rozbudować za pomocą kart microSD), wyjściem microHDMI, aparatem cyfrowym z tyłu obudowy oraz kamerką umieszczoną nad ekranem.

ViewPad E70, podobnie jak ViewPad 10E, nie pozwala na skorzystanie z oferty sklepu Android Market, zapewniając jednak dostęp do Amazon AppStore i Amazon Kindle.

Urządzenie powinno trafić do sprzedaży w marcu.

ViewPhone 3

Telefon ViewPhone 3 dysponuje 3,5-calowym wyświetlaczem i pracuje pod kontrolą systemu Android 2.3 oraz 800-megahercowego procesora komunikującego się z 512 MB pamięci RAM. Posiada też 5-megapikselowy aparat oraz, co najważniejsze, oferuje możliwość skorzystania z dwóch kart SIM.

CDP-7030TL

CDP-7030TL przeznaczony jest przede wszystkim do edukacyjnych, przemysłowych i reklamowych zastosowań. Oferuje 70-calowy wyświetlacz korzystający z dotykowej technologii opartej na podczerwieni. Podświetlany jest diodami LED i cechuje się rozdzielczością 1920 x 1080 pikseli.

Producent wycenił urządzenie na 6000 USD i zamierza wprowadzić je do sprzedaży w przyszłym miesiącu.

________

Jak można było przewidzieć, na tegorocznych targach CES nastąpił prawdziwy wysyp tabletów. Co istotne, pojawiły się wśród nich niedrogie modele takie jak chociażby zaprezentowany ViewPad E70, czy wyceniony na zaledwie 249 USD czterordzeniowy Asus Eee Pad MeMO ME370T.