CES 2012: Vimeo wydało aplikację dla Androida i Windows Phone

Vimeo to serwis wideo podobny do YouTube'a. Na targach CES 2012 w Las Vegas wydał on swoją aplikację dla Androida i Windows Phone. Wcześniej była ona dostępna tylko dla urządzeń Apple z systemem iOS. Również ta wersja zostanie zaktualizowana, ale trafi do App Store dopiero, gdy zostanie zatwierdzona.

Vimeo dla Androida

Darmowa aplikacja Vimeo pozwala w prosty sposób korzystać z funkcji serwisu. Daje możliwość zamieszczania własnych filmów, oglądania treści dodawanych przez innych, dzielenia się nimi w serwisach społecznościowych, dodawania ich do ulubionych, na listę do obejrzenia później oraz pisania komentarzy.

Dzięki rosnącej dostępności filmów wysokiej jakości na urządzeniach mobilnych i szybkiemu mobilnemu internetowi, ludzie używają tych urządzeń nie tylko do oglądania filmów, ale również do ich wykonywania i zamieszczania w sieci - powiedział Joe Shmitt z Vimeo. Dodał on, że 15 proc. ruch w serwisie Vimeo pochodzi właśnie z urządzeń mobilnych.

Początkowo aplikacja dla Androida sprawiała niektórym użytkownikom problemy i nie odtwarzała filmów z serwisu. Dali temu wyraz w komentarzach w sklepie Android Market. Vimeo szybko zareagowało wydając aktualizację, która naprawiła ten problem. Tak było przynajmniej w przypadku mojego HTC Desire z Androidem 2.3. Należy tu dodać, że aplikacja działa wyłącznie na Androidzie 2.3 i nowszych wersjach systemu.

Zainteresowanych technologiami mobilnymi zapraszamy do zapoznania się z naszymi testami smartfonów i tabletów.