CES 2012: Vizio zaprezentuje niedrogie laptopy i komputery all-in-one

Amerykańska firma znana jest z produkcji tanich i popularnych za oceanem telewizorów. Teraz rozszerzy swoją ofertę o lekkie i cienkie laptopy oraz komputery biurkowe typu all-in-one. Vizio chce pokonać rywali niskimi cenami swoich komputerów.

Laptop Vizio

Vizio zaprezentuje dwa komputery all-in-one oraz trzy laptopy na targach CES 2012 w Las Vegas. Będą one wyposażone w system Windows i jak mówi Matt McRae z Vizio, ich cena będzie niewyobrażalnie niska.

McRae mówi, że prace nad nowymi komputerami trwały dwa lata. Z wyglądu przypominają one nieco urządzenia tego samego typu oferowane przez Apple, ale mają być znacznie tańsze. Oprócz tego, Vizio pracuje nad oprogramowaniem, które pozwoli na interakcję i dzielenie się treściami między telewizorami i komputerami tej firmy.

Wśród laptopów będzie jeden tradycyjny z 15,6-calowym wyświetlaczem i dwa ultra-cienkie z ekranami o rozdzielczości 15,6 i 14 cali. Komputery biurkowe all-in-one, które wszystkie podzespoły maja w obudowie monitora, będą miały rozdzielczość 24 i 27 cali.

Komputer all-in-one firmy Vizio

Komputer all-in-one firmy Vizio

Jak Vizio chce sprawić, by ich komputery były znacznie tańsze od urządzeń konkurencji? Podpowiedzią może być to, że udziały w firmie posiadają dwaj tajwańscy producenci wyświetlaczy, którzy nie wezmą wiele za ich przygotowanie.

Zobacz też nasze testy komputerów all-in-one oraz komputerów przenośnych, z którymi będą konkurowały nowe produkty amerykańskiej firmy.