CES 2012: Windows 8 powinien zostać wydany w październiku

Doniesienia z targów CES potwierdzają przypuszczenia, że Windows 8 pojawi się w październiku 2012 roku. Tym razem informacja ta pochodzi od przedstawicielki Microsoftu. Nie podała ona tej daty w prost, ale bardzo wyraźnie na nią wskazywała.

Windows 8
Podczas demonstracji Windows 8 na targach CES 2012, rzecznik prasowy Microsoftu, Janelle Poole powiedziała, że wydania Windows pojawiają się co około trzy lata, a w tym roku trzy lata od wydania Windows 7 miną w październiku - donosi serwis Pocket-lint.com. Myślę, że to dobra wskazówka - dodała Poole.

Microsoft nie mówi o dokładnej dacie wydania Windows 8, ale Poole nie miała nic przeciwko temu, by powyższymi słowami potwierdzić powszechne przewidywania. Dodała też, że zwykle jej firma nie informuje o finalnej dacie wydania, a raczej zapowiada kolejny krok na drodze do tego celu. Teraz będzie nim udostępnienie bety systemu pod koniec lutego 2012 roku.

Zobacz również:

  • Nadchodzi koniec systemu Windows, za którym nikt nie będzie tęsknił
  • Windows 12 - wymagania, kiedy premiera, cena [24.11.2022]
  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [21.11.2022]

Windows 8 wyposażono w nowy interfejs Metro przygotowany dla ekranów dotykowych, które można znaleźć np. w tabletach, komputerach all-in-one oraz niektórych zapowiadanych ultrabookach. Wiąże się to także z wprowadzeniem specjalnie dostosowanych aplikacji. Dobrze znany pulpit i stare oprogramowanie będzie jednak również dostępne.

Nowy system operacyjny ma cechować się oszczędnością energii, większym bezpieczeństwem i obsługą procesorów ARM. Posiada też inne cechy, które mają być zachęcające dla świata biznesu. Zwykłych użytkowników i deweloperów mają natomiast zachęcić aplikacje Metro i sklep Windows Store, który stanowi nowy sposób dystrybucji oprogramowania w systemie Windows.

Zainteresowanych już teraz zapraszamy do pobierania wersji testowej Windows 8 Developer Preview.