CES 2012 - postrach tornad rodem z filmu Twister

Na CES 2012 chińskie Lenovo pokazało sprzęt do badania tornad, który zawstydziłby naukowców z filmu Twister. Doppler On Wheels (w skrócie DOW) - robi wrażenie.

Twister

Widzieliście film Twister z połowy lat 90, o naukowcach ścigających tornada? Bill Paxton i Helen Hunt uganiają się za trąbami powietrznymi po bezdrożach środkowych stanów USA. Na targach CES 2012 w Las Vegas pokazano jednak sprzęt do badania tornad, który zawstydziłby bohaterów filmu z 1996 roku.

DOW czyli Doppler on Wheels

Ciężarówka DOW ma olbrzymi radar Dopplera, który analizuje procesy zachodzące w chmurach burzowych i trąbach powietrznych. Pojazd DOW dzięki specjalnym podporom wytrzymuje podmuch wiatru o szybkości 160 km/h. Ale to nie wszystko, bo w środku Doppler On Wheels mieści się prawdziwe laboratorium, które analizuje dane z radaru.

Zobacz również:

  • 3 smartfony, których zabrakło na tegorocznych targach CES 2023!

Archaiczny Twister?

Patrząc na DOW od Lenovo, faktycznie sprzęt z filmu Twister z lat 90. to prawdziwy archaizm. Ciekawe tylko kogo na takie cacko stać? Dobrze, że w Polsce nie mamy problemów z tornadami, bo raczej nie moglibyśmy na DOW-a sobie pozwolić.

Przy okazji, czy podobał Wam się film Twister? Bo mam wrażenie, że został trochę jakby zapomniany.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: