CES 2012: tablet WikiPad z trójwymiarem bez okularów i Androidem 4.0

Wystarczy spojrzeć na WikiPada, by zrozumieć, że jest to tablet dla graczy. Oprócz specjalnych uchwytów z kontrolerami do gier, wyposażono go w system Android 4.0 oraz autostereoskopowy wyświetlacz oferujący bezokularowe 3D. Zaletą tego urządzenia będzie też jego niska cena.

Wikipad

8-calowy wyświetlacz autostereoskopowy WikiPada o rozdzielczości 1280 x 720 pozwala na wyświetlanie obrazu 2D lub 3D. Wszystkie filmy, zdjęcia i aplikacje, które nie zostały przygotowane w technologi 3D zostaną automatycznie przekonwertowane na obraz trójwymiarowy, gdy będziemy oglądać je w tym trybie.

Dość gruba i ciężka obudowa wykonana jest głównie z plastiku. Wyjątkiem są boczne uchwyty z kontrolerami, które pokryto gumą, co ma ułatwiać trzymanie urządzenia w czasie gry. Tablet w przyszłości zostanie wyposażony w procesor Nvidia Tegra 3, który pozwoli na płynne przechodzenie między trybem 2D i 3D. WikiPad ma 8 GB pamięci wewnętrznej i obsługuje karty microSD do 32 GB.

Na targach CES 2012 poinformowano, że cena tabletu wyniesie 200 dolarów, a za dodatkowe 50 będzie można dokupić stację dokującą dla kontrolerów, gdyby komuś nie wystarczały te zintegrowane z urządzeniem. WikiPad ukaże się na rynku już w maju 2012 roku.

Pomysł na ten tablet jest bardzo podobny do Razera Fiona, o którym pisałem w minionym tygodniu. W przypadku tabletu Fiona dostarczono więcej szczegółów na temat urządzenia i gier jakie będzie oferowało. Tablet Razera sprawiał też lepsze wrażenie, co jednak nie dziwi, bo ma kosztować prawie 1 000 dolarów. Zaletami WikiPada powinny natomiast być niska cena i 3D bez okularów.

Polecamy też ranking najlepszych tabletów 2011 roku.