CES 2015: Android TV w natarciu

Firma Google postanowiła ponownie wkroczyć na rynek telewizorów. Tym razem jednak jej nowa platforma Android TV ma sobie znacznie lepiej radzić niż Google TV.

W 2010 roku firma Google zapowiedziała platformę Google TV, która, jak się z czasem okazało, nie znalazła uznania w oczach producentów telewizorów. W połowie 2014 roku internetowy gigant potwierdził jednak, że nie zamierza odpuścić tej części rynku i zapowiedział nową platformę - Android TV. Obecnie bazuje ona na systemie Android 5.0 Lollipop i może być wykorzystywana przez telewizory, urządzenia typu set-top-box oraz zewnętrzne przystawki USB.

Trwające właśnie targi CES (Consumer Electronics Show) w Las Vegas potwierdzają, że amerykańska firma ostro pracowała nad platformą Android TV przekonując do niej kilku producentów. Firmy Sony, Sharp i TP-Vision (telewizory marki Philips) zaprezentowały bowiem nowe linie korzystających z niej telewizorów. Warto tutaj jednak zaznaczyć, że ostatnia z nich już wcześniej stawiała na Androida.

CES 2015: Android TV w natarciu

Nowy telewizor Sony z Android TV

Firma Google zamieściła też właśnie na swoim blogu wpis, z którego dowiadujemy się, że nowe telewizory z Android TV trafią na rynek wiosną. Ponadto możemy poznać listę obecnych na CES partnerów Android TV:

CES 2015: Android TV w natarciu

Oficjalna lista partnerów Google Android TV