CES 2015: LG G Flex 2

Podczas targów CES (Consumer Electronics Show) firma LG zaprezentuje następcę swojego pierwszego zakrzywionego smartfona - model LG G Flex 2.

W październiku 2013 roku firma Samsung zaprezentowała pierwszy smartfon z zakrzywionym ekranem - model Galaxy Round. Kilka tygodni później podobne urządzenie zagościło w ofercie firmy LG. Nosi ono oznaczenie G Flex i w odróżnieniu od konkurenta dysponuje ekranem zakrzywionym wzdłuż innej osi w ten sposób, że przypomina kształtem banan:

Od lewej: Samsung Galaxy Round i LG G Flex

Od lewej: Samsung Galaxy Round i LG G Flex

Dzisiaj wiemy już na pewno, że następca smartfona LG G Flex, model G Flex 2, zostanie zaprezentowany podczas rozpoczynających się wkrótce targów CES (Consumer Electronics Show), czyli największego święta branży elektronicznej w 2015 r. W Sieci pojawiło się bowiem zdjęcie plakatu zapowiadającego premierę tego urządzenia.

Czego możemy oczekiwać?

Z pojawiających się do tej pory spekulacji wynika, że LG G Flex 2 będzie urządzeniem z najwyższego segmentu. Wydaje się pewne, że w odróżnieniu od poprzednika zaoferuje ekran o znacznie wyższej gęstości pikseli. W przypadku G Flex parametr ten wynosił bowiem zaledwie 244 ppi. Dla porównania, wyświetlacz modelu Samsung Galaxy Round może się pochwalić gęstością pikseli na poziomie 386 ppi.

AKTUALIZACJA

Zgodnie z oczekiwaniami firma LG zaprezentowała smartfon G Flex 2, który faktycznie jest urządzeniem z najwyższego segmentu. Jego główne cechy przedstawiają się następująco:

- mniejszy 5,5-calowy ekran P-OLED o rozdzielczości 1080p (znaczni wyższa gęstość pikseli: 403 ppi) zabezpieczony szkłem LG mającym być wedle zapewnień aż o 20% bardziej wytrzymałym od Gorilla Glass 3

- samonaprawiająca się tylna ścianka (czas regeneracji obudowy w temperaturze pokojowej skrócił się z około trzech minut do zaledwie dziesięciu sekund)

- promienie krzywizny przednich, tylnych oraz bocznych krawędzi nowego smartfona wynoszą od 400 do 700 mm (mikrofon znajduje się bliżej twarzy i ust niż w tradycyjnych smartfonach dzięki czemu wzrasta jakość rozmowy, głos jest lepiej rejestrowany, a do rozmówcy dociera mniej szumów z otoczenia)

- układ Qualcomm Snapdragon 810 2.0 GHz (G Flex 2 oferuje go jako pierwszy na rynku)

- aparat 13 MP z optyczną stabilizacją obrazu OIS+, dwiema lampami LED oraz laserowym autofokusem

- aparat 2,1 MP

- 2 GB RAM

- 16/32 GB flash (plus micro SD)

- funkcja Gesture Shot (wyzwalanie migawki gestem rozpoznawanym przez aparat z odległości do 1,5 m)

- Fast Charge (akumulator 3000 mAh, można naładować do połowy (50%) w zaledwie 40 minut)

- Android 5.0 Lollipop

LG G Flex 2

LG G Flex 2

LG G Flex2 będzie dostępny pod koniec miesiąca w Korei. Następnie wprowadzony zostanie do sprzedaży na innych rynkach.

Aktualizacja: 06 stycznia 2015 10:19

Tekst zaktualizowałem dodając oficjalne informacje na temat G Flex 2.