CES 2015: Nowy Sony Walkman z przestarzałym Androidem i wygórowaną ceną

Sony na targach CES 2015 w Las Vegas postanowiło odświeżyć markę odtwarzaczy muzycznych Walkman. Pojawił się kolejny produkt z tej linii działający pod kontrolą systemu Android, ale nawet najbardziej oddani fani produktów japońskiej firmy będą musieli się poważnie zastanowić nad jego zakupem.

Japońska zasłynęła lata temu w świecie muzyki przenośnym odtwarzaczem audio o nazwie Walkman. Produkt ten okazał się na tyle popularny, że nazwę własną Sony przejęły wszystkie kasetowe mobilne odtwarzacze muzyczne, podobnie jak w świecie obuwia sportowego funkcjonuje dzisiaj nazwa "adidasy".

W czasach smartfonów i muzyki w formie MP3 klasyczne odtwarzacze muzyczne w formie osobnych urządzeń mają znacznie mniejszą bazę potencjalnych klientów. Nie przeszkadza to jednak japońskiej firmie w prezentacji nowego produktu z tej kategorii. Nowy Walkaman od Sony nie jest oczywiście odtwarzaczem kaset, a muzyki w formie cyfrowej.

Zobacz również:

  • Android 12/Android 12L. Sprawdź, czy twoje urządzenie otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 18.01.2022]
CES 2015: Nowy Sony Walkman z przestarzałym Androidem i wygórowaną ceną

Nowy Sony Walkman to ekskluzywne urządzenie

Walkman NW-ZX2 to kolejny odtwarzacz muzyczny japońskiej firmy bez slotu na kartę SIM z Androidem na pokładzie. Można porównać to urządzenie do iPoda touch z oferty Apple, ale w przypadku sprzętu Sony trudno mówić o atrakcyjnej cenie urządzenia tak jak w przypadku dotykowego odtwarzacza firmy z Cupertino.

Nowy odtwarzacz Sony cechuje się niebanalnym wyglądem, 4-calowym ekranem dotykowym 854 na 480 pikseli i aż 128 GB przestrzeni na multimedia z możliwością rozbudowy z wykorzystaniem kart microSD. Sony zastosowało najróżniejsze technologie poprawy jakości dźwięku, ale nie zdecydowało się na wgranie najnowszej wersji systemu operacyjnego. Sprzęt działa pod kontrolą dwuletniego Android 4.2 Jelly Bean i przeraża jego cena ustalona przez producenta na zawrotne 1120 dolarów.