CES 2015: tablety idą w odstawkę, OLED-y atakują, smartfony...

Samsung: Galaxy E5 i E7, The Avengers: Age of Ultron

Galaxy E5 i E7

W zakresie smartfonów Samsung nie miał zbyt ekscytującego pokazu. Na uwagę zasługują przede wszystkim modele Galaxy E5 (ekran 5 cali) i E7 (ekran 5,5 cala), które przykuwać mają wzrok smukłą (grubość 7,3 mm), jednobryłową obudową oraz wąską ramką. Oba urządzenia należą do tzw. budżetowej linii i przeznaczone są przede wszystkim dla młodszych użytkowników korzystających z mediów społecznościowych. Do ich dyspozycji oddany został aparat przedni wyposażony w 5-megapikselową matrycę (ukłon w stronę miłośników selfie), który pozwala na skorzystanie z takich funkcji jak autoportret szerokokątny, czy wykonywanie autoportretów gestem dłoni lub poleceniem głosowym.

CES 2015: tablety idą w odstawkę, OLED-y atakują, smartfony...

Samsung Galaxy E7

Oba urządzenia wyposażone zostały w 1,2 GHz czterordzeniowe procesory. Ich "budżetowość" wiąże się z zastosowaniem ekranów Super AMOLED o rozdzielczości HD (skoro Samsung nie podał jakiej dokładnie z pewnością nie możemy tutaj mówić o Full HD), brakiem obsługi LTE oraz zastosowaniem systemu Android KitKat.

Urządzenia zostały wycenione na ok. 370 USD i 310 USD.

The Avengers: Age of Ultron

Jak już wspomnieliśmy, jeżeli chodzi o smartfony Samsung nie miał się czym pochwalić. Mało brakowało, a zabrakłoby go w naszym zestawieniu. Uratowany został jednak przez ...partnerstwo z twórcami "The Avengers: Age of Ultron", skutkujące tym, że grupa superbohaterów Marvela będzie używać gadżetów koreańskiej firmy. W zestawie przygotowany dla Tony'ego Starka znalazł się m.in. przezroczysty smartfon, który zdaje się spełniać wyobrażenia wielu z nas na temat tego typu urządzeń w przyszłości (zdjęcia: tutaj).

Asus: przygotował prawdziwe hity

Bardzo interesująco prezentowało się natomiast stoisko firmy Asus, na którym znajdowały się smartfony Zenfone 2 i Zenfone Zoom.

Zenfone 2 wyposażony został w 5,5-calowym ekran IPS o rozdzielczości Full HD (403 ppi) otoczony ramką o grubości zaledwie 3,3 mm i chroniony szkłem Gorilla Glass 3 oraz 64-bitowy procesor Intel Atom (Z3580: 4 x 2,33 GHz, lub Z3560: 4 x 1,7 GHz), LTE, 2 GB pamięci RAM, 16 GB flash, aparaty 13 MP (optyka f/2.0, tryb HDR i ręczny) + 5 MP (tryb Panorama 140 stopni), obsługę dwóch kart SIM, akumulator 3000 mAh (można go w 60% naładować w 39 minut), system Android 5.0 Lollipop z nowym interfejsem ZenUI. Na szczególną uwagę zasługują jednak następujące cechy:

- tylny panel wykonany ze szczotkowanego metalu i zaokrąglony w taki sposób, że bok urządzenia ma grubość 3,9 mm

- dostępna wersja urządzenia oferująca RAM o pojemności...4 GB! (pierwszy taki przypadek na rynku)

- atrakcyjna cena: 199 USD (bez podatku) za model 2 GB RAM/16 GB flash

CES 2015: tablety idą w odstawkę, OLED-y atakują, smartfony...

Asus Zenfone 2

Urządzenie trafi na rynek w drugim kwartale 2015 roku.

Zenfone Zoom jest pod względem specyfikacji podobny do Zenfone 2. Przeznaczony on jest jednak dla fotoamatorów, którym oddaje do dyspozycji aparat wyposażony w optyczną stabilizację obrazu, obiektyw z 3-krotnym zoomem optycznym, zestaw doświetlający True Tone LED i laserowy autofocus (podobny do LG G3). Asus podkreśla, że przy grubości 11,95 mm jest to najcieńszy smartfon na rynku z takim zoomem. Chyba faktycznie się tutaj nie myli: grubość Samsunga Galaxy K zoom to 16,6 mm.

CES 2015: tablety idą w odstawkę, OLED-y atakują, smartfony...

Asus Zeenfone Zoom

Asus Zenfone Zoom został wyceniony na 399 USD (bez podatku). Do sprzedaży trafi w drugim kwartale 2015 roku.