CES 2016: nowe smartfony, TV z HDR i...latająca taksówka


Termometr

Withings Thermo to nie jest zwykły termometr, lecz termometr "inteligentny". Określa on temperaturę ciała mierząc tętnicę skroniową (przebiegają tutaj stosunkowo duże naczynia tętnicze odgałęziające się od tętnic szyjnych) za pośrednictwem 16 sensorów na podczerwień. Specjalna aplikacja notuje temperatury członków rodziny w czasie tygodnia, natomiast za pośrednictwem WiFi możliwe jest udostępnienie przygotowanego na podstawie zebranych danych dokumentu do wglądu lekarzowi rodzinnemu.

Withings Thermo

Withings Thermo

Zastosowana bateria pozwalać ma termometrowi na pracę przez dwa lata. Trafi on do sprzedaży wiosną i będzie kosztował 100 USD. Firma Withings otrzymała za swój gadżet dwie nagrody w kategoriach „Najlepsze w fitnessie, sporcie i biotechnologii” oraz „Technologia dla lepszego świata”.

Pierwszy dron pasażerski

Ehang 184 to latający odpowiednich autonomicznego samochodu Google. Jest to pierwszy autonomiczny kwadrokopter służący do przewożenia pasażerów. Według danych firmy Ehang może on latać na wysokości do 3505 metrów, natomiast standardowa prędkość lotu to ok. 100 km na godzinę. Pasażer-pilot wybiera trasę. Podczas przelotu może śledzić różne parametry takie jak stan baterii, czy odległość do celu. Poniżej możecie zobaczyć tę niesamowitą taksówkę w akcji:

Ehang 184 kosztować ma 200-300 tysięcy dolarów.