CES 2019: Nowa kategoria tabletów zaprezentowana przez Lenovo

Lenovo wprowadza do oferty urządzenia Lenovo Smart Tab — nową kategorię tabletów „2 w 1”, które działają też jako wszechstronne inteligentne ekrany z usługą Amazon Alexa.


Lenovo Smart Tab z usługą Amazon Alexa - 10 najciekawszych zastosowań

Po umieszczeniu w dodanej w komplecie podstawce Lenovo Smart Dock, tablet Lenovo Smart Tab zmienia się w inteligentny ekran, działający w trybie prezentacji. Wyświetla pełnoekranowy obraz i emituje wyrazisty dźwięk wypełniający całe pomieszczenie, w tym odpowiedzi Alexy na pytania zadawane z niemal dowolnego miejsca w pokoju. Tablety Lenovo Smart Tab działają pod kontrolą systemu Android.

Większe możliwości pracy z tabletem w domu i w drodze

Jeżeli masz Lenovo Smart Tab, możesz wrócić do domu po , wstawić tablet do podstawki ładującej i zająć się swoimi sprawami - urządzenie automatycznie rozpocznie ładowanie i włączy tryb prezentacji usługi Alexa. Możesz wtedy zapytać Alexę o najświeższe informacje albo poprosić o wyświetlenie kalendarza lub włączenie Prime Video.

Zobacz również:

  • Plany Intela na 2021 rok - cztery rodziny procesorów dla PC i laptopów

Monitorowanie całego domu na jasnym ekranie 10-calowym

Zaletą tabletu Lenovo Smart Tab jako inteligentnego ekranu jest i10-calowy ekran o rozdzielczości Full HD, na którym możesz przeglądać obraz z kamer monitoringu. Bardzo się to przydaje, kiedy chcesz sprawdzić, co hałasuje na werandzie w nocy lub czemu jest tak cicho w pokoju dziecka.

Donośny dźwięk z tekstami piosenek

Po zadokowaniu, urządzenia Lenovo Smart Tab odtwarzają zysty, kinowy dźwięk za pośrednictwem pełnozakresowych głośników stereo dostrojonych przez Dolby. Filmy i seriale możesz oglądać z usługi Prime Video lub z ulubionych aplikacji multimedialnych. W Amazon Music możesz znaleźć najnowszy podcast albo ulubioną piosenkę i posłuchać jej, czytając tekst wyświetlany na ekranie FHD.

Odpowiedzi widziane i słyszane, z bliska i z daleka

Kolejną zaletą dużego wyświetlacza i głębokiego dźwięku jest widoczność i słyszalność informacji podawanych przez Alexę z niemal dowolnego miejsca w pokoju. Urządzenia Lenovo Smart Tab zawierają trzy mikrofony dalekiego zasięgu, które rejestrują Twój głos nawet z drugiego końca pokoju. Możesz zapytać Alexę o pogodę, ruch na drogach lub terminy z kalendarza, a następnie rzucić okiem na odpowiedź bez podchodzenia do ekranu. Odpowiedziom towarzyszą elementy wizualne, które przydają się szczególnie wtedy, gdy jesteśmy zajęci i zabiegani.

CES 2019: Nowa kategoria tabletów zaprezentowana przez Lenovo

Wszechstronna pomoc w kuchni

Początkujący szefowie kuchni uzbrojeni w inteligentny ekran mogą poprosić Alexę o wyświetlenie samouczka, na przykład gotowania wegetariańskiego risotto z Food Network. Można też wyszukiwać przepisy na podstawie składnika lub dania. Kiedy już znajdziesz coś, na co masz ochotę, wystarczy poprosić Alexę, by kupiła składniki.

Ciągłość multimediów w różnych trybach

Urządzenia Lenovo Smart Tab mogą działać w dwóch trybach: tabletu i inteligentnego ekranu. Oznacza to, że łatwo można przejść z jednego trybu do drugiego, szczególnie podczas korzystania z aplikacji multimedialnych. W większości przypadków można kontynuować czynności rozpoczęte w poprzednim trybie bez żadnych zakłóceń.

Łatwiejsze udostępnianie urządzeń

Smart Tab jest przeznaczony dla wszystkich domowników, którzy mogą zakładać na nim własne profile. Dzięki temu mogą się logować we własnym środowisku, z osobistymi tapetami, ustawieniami, aplikacjami, grami i plikami. Wszystkie te materiały są całkowicie odseparowane od plików pozostałych członków rodziny.

CES 2019: Nowa kategoria tabletów zaprezentowana przez Lenovo

Tablet jako ozdoba

Rodzina Lenovo Smart Tab to przykład estetycznego wzornictwa. Obejmuje Lenovo Tab M10 i Lenovo Tab P10 w odcieniach czerni: Slate Black i Aurora Black. Lenovo Smart Tab P10 wyróżnia się szczególnie na tle innych tabletów dzięki całkowicie metalowej obudowie z podwójnym szkłem, wąskim ramkom oraz ultrasmukłej, lekkiej konstrukcji (7 mm grubości i 440 g wagi). Po włączeniu światła jego obudowa efektownie błyszczy.

Głosowe zakupy

Robienie zakupów z Alexą jest bardzo łatwe, a Lenovo Smart Tab umożliwia wyświetlanie rekomendacji, sprawdzanie statusu dostawy i innych informacji. Wystarczy poprosić o znalezienie najlepszych przysmaków dla psa lub zapytać, gdzie są nasze rzeczy, a Alexa odpowie i pokaże.

Skrót wiadomości

Alexę można poprosić o wyświetlenie wiadomości z ulubionej stacji telewizyjnej w kilka minut po ich emisji. Można też poprosić o wyświetlenie na żywo ulubionej stacji informacyjnej z wykresami i podsumowaniami giełdowymi — dzięki tej atrakcyjnej i interaktywnej funkcji możesz być na bieżąco od samego rana.

CES 2019: Nowa kategoria tabletów zaprezentowana przez Lenovo

Lenovo Smart Tab będą dostępne od stycznia w USA ba www.lenovo.com i www.amazon.com w przedsprzedaży. Tab P10 można zamawiać w cenie 299,99 USD, a Tab M10 to wydatek 199,99 USD.