CES 2019: przedpremierowa prezentacja HONOR View20

Podczas targów CES 2019 marka HONOR zaprezentowała swój najnowszy flagowiec - HONOR View20. Produkt ten oferuje takie rozwiązania, jak np. tylny aparat 48 Mpix pracujący w trybach AI Ultra Clarity i 3D TOF oraz wyświetlacz All-View,.


HONOR View20 – nowy flagowiec marki

HONOR View20 wyposażono w pierwszy na świecie tylny aparat o rozdzielczości 48 megapikseli, wykorzystujący sztuczną inteligencję. Tryb AI Ultra Clarity umożliwia łączenie kilku fotografii o rozdzielczości 48 Mpix w jedno zdjęcie o wyjątkowej ostrości i szczegółowości w tej samej rozdzielczości. HONOR View20 posiada również zaawansowany technologicznie tylny aparat 3D, rozpoznający obiekty w kadrze. Algorytmy AI i modelowanie 3D już dziś mają szereg praktycznych i ciekawych zastosowań, począwszy od wyszczuplania osób na zdjęciach i filmach, poprzez funkcję wykrywania ruchu w grach czy obliczanie kaloryczności spożywanych potraw.

HONOR View20 - podzespoły

HONOR View20 jest wyposażony w zaawansowany, 7-nanometrowy procesor Kirin 980 AI z dwoma układami NPU, energooszczędną technologią GPU Turbo 2.0, mającą optymalizować wydajność grafiki, układ graficzny Mali-G76 oraz baterię 4000 mAh z SuperCharge. W porównaniu z modelami poprzedniej generacji, procesor Kirin 980 oferuje wydajność większą o 75%. Przy podniesieniu wydajności HONOR View20, jego konstruktorom udało się także podnieść ogólną wydajność energetyczną urządzenia o 58%, Inżynierowie HONOR opracowali specjalną technologię chłodzenia procesora cieczą - NINE Liquid Cooling Technology, co ma pozwolić na wydajne odprowadzenie ciepła w celu podniesienia wydajności smartfona.

Zobacz również:

  • Plany Intela na 2021 rok - cztery rodziny procesorów dla PC i laptopów

Smartfon wyposażono w przedni aparat o rozdzielczości 25 Mpix, zintegrowany z pozbawionym wcięcia wyświetlaczem All-View, zajmującym 91,8% powierzchni przedniego panelu urządzenia. Aby chronić obiektyw przed światłem z wyświetlacza, w HONOR View20 zastosowano opatentowany materiał spajający ze sobą poszczególne elementy przedniego panelu.

HONOR View20 - nowa generacja projektowania i estetyki

HONOR View20 jest pierwszym smartfonem, w którym zastosowano zaawansowaną technologię nanolitografii pozwalającą uzyskać niewidoczną gołym okiem nanoteksturę obudowy. Czwarta generacja nanopowłok nakładanych w warunkach próżniowych i proces uzyskiwania efektu zorzy polarnej z dynamicznym gradientowym przechodzeniem skrzących się żywych barw sprawiają, że niepowtarzalne smartfony HONOR wyłamują się z tradycyjnych ram projektowania smartfonów.

Globalna premiera HONOR View20 odbędzie się 22 stycznia 2019 w Paryżu.