CES 2020 - Alienware Concept UFO czyli komputer do gier w obudowie Nintendo Switch

Alienware zaprezentowało ciekawy koncept komputera do gier zamkniętego w kompaktowej obudowie podobnej do tej znanej z Nintendo Switch. Szkoda, że urządzenie raczej nie pojawi się w sklepach.

Gracze od dawna marzą o wysokowydajnym, a jednocześnie ultraprzenośnym rozwiązaniu do grania w gry AAA. Najbliżej spełnienia ich marzeń jest Nintendo Switch, które sprawiła, że granie na konsoli stało się znacznie bardziej mobilne, niż kiedykolwiek wcześniej. Niestety problemem Switch'a jest dostęp do bardzo specyficznej biblioteki gier, która nie każdemu odpowiada.

CES 2020 - Alienware Concept UFO czyli komputer do gier w obudowie Nintendo Switch

Źródło: gizmochina.com

Pomysł na mobilną konsolę do gier próbował już skopiować Razer. Teraz na targach Consumer Electronics Show 2020 podobne rozwiązanie prezentuje należący do Dell'a Alienware.

Zaprezentowany Alienware Concept UFO to przenośny komputer dla graczy, który pracuje pod kontrolą pełnej wersji systemu Windows 10. Urządzenie wyposażono w 8 calowy ekran o rozdzielczości 1900 x 1200 pikseli oraz przenośną obudowę z odłączanymi od bazy kontrolerami. Urządzenie wygląda nieco bardziej masywnie od Switch'a i wyposażone jest w wydajniejszy układ chłodzenia.

Tylna część obudowy wykonana została z białego aluminiom z sześciokątnymi otworami wentylacyjnymi w kształcie plastra miodu. Podobne rozwiązanie producent wykorzystał w gamingowym laptopie Arena 51M. Tylny panel z aluminium można odchylić dzięki wbudowanym zawiasom. W ten sposób staje się on nóżką, która pozwala na postawienie urządzenia w pozycji pionowej.

CES 2020 - Alienware Concept UFO czyli komputer do gier w obudowie Nintendo Switch

Źródło: gizmochina.com

Alienware Concept UFO wyposażony został w procesor Intel Ice Lake należący do 10 generacji. Całość zasilana jest za pomocą 65 W zasilacza. Producent zaprezentował gry takie, jak F1 2019, World War Z oraz Mortal Kombat 11. Każda z produkcji działała płynnie, ale jedynie przy zachowaniu jednych z najniższych ustawień graficznych. Na ekranem umieszczono przyciski zasilania i głośności, port USB Typu C oraz gniazdo słuchawkowe Jack 3,5 mm.

Nintendo nie musi się jednak obawiać, że Alienware Concept UFO zagrozi Switch'owi. Po pierwsze cena komputera wyposażonego w procesor Intel 10 generacji z pewnością byłaby większa, niż koszt zakupu konsoli Nintendo Switch. Dodatkowo sam producent udostępnił co prawda Concept UFO dziennikarzom, ale nie przedstawia żadnej specyfikacji technicznej oraz nie obiecuje, że urządzenie kiedykolwiek pojawi się w sprzedaży.

Źródło: gizmochina.com