CES 2020 - Coolpad prezentuje ciekawego średniaka z procesorem Snapdragon 765 i modemem 5G

Dzięki nowym układom Qualcomm'a na rynku pojawiają się kolejne przystępne cenowo smartfony z 5G. Jednym z nich jest chiński Coolpad Legacy 5G.

Chińska firma Coolpad produkująca smartfony ogłosiła właśnie premierę swojego pierwszego urządzenia z obsługą sieci 5G. Mowa o smartfonie Coolpad Legacy 5G. Telefon został zaprezentowany podczas trwających właśnie targów Consumer Electronics Show 2020 w Las Vegas. Model ten jest bezpośrednim następcą Coolpad'a Legacy.

CES 2020 - Coolpad prezentuje ciekawego średniaka z procesorem Snapdragon 765 i modemem 5G

Źródło: gsmarena.com

Smartfon wyposażono w podwójny tylny aparat z obiektywem głównym o rozdzielczości 48 MP i ekran z niewielkim wycięciem w ekranie w kształcie kropli wody. Panel obsługuje technologię HDR10.

Coolpad Legacy 5G pozycjonowany jest jako urządzenie ze średniej-wyższej półki. Producent wyposażył smartfona w najnowszy układ Qualcomm Snapdragon 765G, który został zaprezentowany zaledwie miesiąc temu. Nie zapominano również o modemie sieci 5G, którego implementacją pociągnęła za sobą wymianę akumulatora na większy o pojemności 4000 mAh.

Od strony programowej Coolpad Legacy 5G pracuje pod kontrolą najnowszego Android 10 z dedykowaną nakładką producenta.

Co ciekawe Coolpad Legacy 5G został wyposażony w klasyczny wyświetlacz wykonany w technologii IPS LCD. Panel posiada przekątną 6,53 cala i rozdzielczość Full HD+. Procesor do pomocy ma zaledwie 4 GB pamięci operacyjnej, a na dane użytkownika przeznaczono 64 GB wbudowanej pamięci masowej, którą można łatwo rozbudować za pomocą karty pamięci w formacie MicroSD.

Zaskakujące jest, że chiński producent wyposażył swojego smartfona w zaledwie jedno gniazdo na kartę SIM. Urządzenie obsługuje sieci 5G w standardzie sub-6 GHz. Zabrakło obsługi rozwiązania opartego na falach mmWave.

Coolpad Legacy 5G posiada port USB Typu C oraz wspiera szybkie ładowanie w standardzie Quick Charge 3.0. Czytnik linii papilarnych został umieszczony na pleckach.

Producent nie pochwalił się jeszcze ceną detaliczną. Mówi się, że urządzenie zostanie wycenione na około 400 dolarów, dzięki czemu w momencie będzie jednym z najtańszych smartfonów z 5G. Coolpad informuje, że Legacy 5G sprzedawany będzie za pośrednictwem Amazonu oraz oficjalnego przedstawiciela w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: 91mobiles.com