CES 2020 - Debiutuje Segway S-Pod z wbudowanym siedziskiem

Segway S-Pod zamiast podestu i drążka sterującego posiada wygodny fotel. Całość nadal działa w oparciu o żyroskop.

Do rodziny Segway'a na targach Consumer Electronics Show 2020 dołączył nowy model, który wyróżnia się spośród starszych braci obecnością wygodnego fotela. Producent S-Pod'a znany jest z produkcji wysoko mobilnych platform do przemieszczania się, które wykorzystywane są w miejscach użyteczności publicznej takich, jak porty lotnicze czy duże centra handlowe.

CES 2020 - Debiutuje Segway S-Pod z wbudowanym siedziskiem

Źródło: segway.com

Na targach CES 2020 zaprezentowano Segway S-Pod. Najnowszy model wyróżnia się się swoją konstrukcją. Zamiast klasycznego podestu na stopy oraz drążka sterującego Segway na jeżdżącej platformie umieścił siedzisko wyglądające jak wysokiej klasy fotel wypoczynkowy.

Zobacz również:

  • 3 smartfony, których zabrakło na tegorocznych targach CES 2023!

Według producenta "Segway S-Pod to pierwszej klasy inteligentna platforma transportowa dla zamkniętych przestrzeni, takich jak lotniska, parki rozrywki i centra handlowe. Jest to bezpieczny, samonapędzający się pojazd, który obsługiwany jest przez intuicyjny panel nawigacyjny".

Na targach Consumer Electronics Show 2020 znajduje się gotowy do produkcji egzemplarz, ale nie ma możliwości jego przetestowania. W chwili obecnej musimy wierzyć producentowi na słowo, że fotel S-Pod'a jest tak samo wygodny, jak kanapy w drogich limuzynach.

Segway informuje, że S-Pod jest w stanie poruszać się z prędkością maksymalną 24 KM/h. Jeszcze bardziej zaskakuje zasięg, który w optymalnych warunkach ma wynosić nawet 43 mile. Niestety producent nie ujawnił ceny detalicznej nowego modelu.

Źródło: ubergizmo.com