CES 2020: Hisense pokazuje smartfona z wyświetlaczem e-Ink

Jednym z ciekawszych urządzeń pokazanych podczas ostatniego dnia targów CES 2020 jest smartfon Hisense z kolorowym wyświetlacze e-Ink, czyli takim samym, jak w czytnikach e-booków.

Model ten nazywa się Hisense A5 i został zapowiedziany przez producenta już w ubiegłym roku. Jednak wówczas miał wyświetlacz monochromatyczny, zaś na targach zagościł prototyp z kolorowym. Nie ma jeszcze żadnych informacji na temat specyfikacji technicznej, jednak wiadomo, że ma bardzo wysoki kontrast oraz przyjazny dla wzroku panel. Należy jednak wziąć pod uwagę, że częstotliwość odświeżania jest mniejsza niż w przypadku monochromatycznego. Przy czytnikach e-booków nie ma to większego znaczenia, jednak w przypadku smartfonów jest dość istotna, zwłaszcza pod kątem gier czy aplikacji.

Hisense planuje rozpoczęcie produkcji modelu A5 w drugim kwartale 2020 roku, jednak firma nie podała nawet przybliżonej daty premiery urządzenia. Zapowiada się ono interesująco i może być dobrym rozwiązaniem zwłaszcza dla osób, które spędzają dużo czasu ze smartfonem lub czytają na nim e-booki. Jeśli producentowi uda się wprowadzić jakąś sensowną częstotliwość odświeżania, a także zaoferować całość w dobrej cenie, może być to jeden z ciekawszych modeli, jakie pojawią się w tym roku na rynku.

Źródło zdjęcia: CNMO