CES 2020: Huami prezentuje dwa nowe smartwatche - Amazfit Bip S oraz Amazfit T-Rex

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Huami, podczas trwających właśnie targów CES 2020, zaprezentowało szereg nowości. Wśród nich wyróżniają się dwa nowe smartwatche producenta - Amazfit Bip S oraz Amazfit T-Rex.


Amazfit Bip S

Zacznijmy od następcy popularnego budżetowego smart zegarka z 2018 roku - Amazfit Bip. Nowy model pod względem designu jest bliźniaczo podobny poprzednika. Możemy zatem liczyć na kwadratową kopertę z kolorowym, stale włączonym wyświetlaczem o przekątnej 1,28 cala i rozdzielczości 176 x 176 pikseli. Tym razem jednak producenta zastosował dodatkowo transfleksyjną powłokę, która pomaga utrzymać wysoką czytelność ekranu nawet przy ostrym świetle. Podobne rozwiązania stosuje w swoich zegarkach firma Garmin, szczególnie w tych z serii Forerunner oraz Fenix.

CES 2020: Huami prezentuje dwa nowe smartwatche - Amazfit Bip S oraz Amazfit T-Rex

Amazfit Bip S może się pochwalić również nowym, wbudowanym modułem GPS (od Sony), większą baterią, która wytrzyma nawet 40 dni użytkowania (lub 20 godzin ciągłej pracy z włączonym GPS-em) oraz wytrzymalszą i lżejszą konstrukcją. Tym razem producent zadbał o obudowę zgodną z normą 5 ATM. Sam zegarek waży natomiast zaledwie 31 gram. Poszerzono także listę możliwych do monitorowania aktywności, na których teraz znajduje się m.in. również pływanie.

Zobacz również:

  • Wtorkowa oferta Lidla: tania elektronika - co warto kupić? [24.05.2022]
  • Co kupić na Dzień Dziecka? Z takiego prezentu twoje dziecko na pewno się ucieszy [24.05.2022]

Nowy zegarek Huami wydaje się być skazany na sukces, szczególnie że producent wycenił go niezwykle atrakcyjnie. Smartwatch trafi do sprzedaży już w lutym, w cenie 69,99 dolarów, czyli około 270 złotych.

Amazfit T-Rex

Drugim z zaprezentowanych dzisiaj smartwatch jest Amazfit T-Rex. Już sama nazwa wskazuje na to, że mamy do czynienia ze sprzętem dla entuzjastów przygód w plenerze. Zegarek wyposażono w okrągłą kopertę z wyświetlaczem AMOLED o przekątnej 1,3-cala i rozdzielczości 360 x 360 pikseli. Do dyspozycji użytkownika oddano również cztery fizyczne przyciski.

CES 2020: Huami prezentuje dwa nowe smartwatche - Amazfit Bip S oraz Amazfit T-Rex

Cała konstrukcja została odpowiednio wzmocniona, aby mogła wytrzymać nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Producent zapewnia, że zegarek wytrzyma w przedziale temperatur od -40 do +70 stopni Celsjusza. T-Rex posiada również certyfikat militarnego standardu wytrzymałości MIL-STD-810G. Pomimo tak solidnej obudowy, całkowita waga urządzenia wynosi zaledwie 58 g.

CES 2020: Huami prezentuje dwa nowe smartwatche - Amazfit Bip S oraz Amazfit T-Rex

Również wnętrze smartwatcha prezentuje się imponująco. Amazfit T-Rex oprócz standardowego zestawu sensorów (jak np. pulsometr, krokomierz), wyposażono również w moduł GPS/GLONASS oraz baterię o pojemności 390 mAh, która powinna zapewnić do 20 dni standardowej pracy bądź do 20 godzin działania z włączonym GPS-em. Smartwatch rozróżnia 14 różnych sportów, w tym pływanie, wspinaczkę górską czy jazdę na nartach.

Amazfit T-Rex jest kompatybilny zarówno z urządzeniami działającymi pod Androidem, jak i iOS-em. Zegarek wyceniono na 139,90 dolarów (~ 535 zł), a do oficjalnej sprzedaży trafi już jutro.

źródło: gadgetsandwearables.com