CES 2020 - Otterbox prezentuje antybakteryjne szkło na ekran smartfona

Najnowsze rozwiązanie od Otterbox chroni nie tylko ekran smartfona, ale także jego użytkownika.

Smartfon jako kompaktowe i najbardziej osobiste urządzenie bardzo często ma kontakt z różnego rodzaju zabrudzeniami. Nierzadko telefony komórkowe lądują w kieszeniach, schowkach czy damskich torebkach. Miejsca te sprzyjają gromadzeniu się różnego rodzaju brudu i zarazków. Rozwiązanie tego problemu znalazła firma Otterbox. Przedsiębiorstwo znane z produkcji wysokoodpornych pokrowców na flagowe smartfony we współpracy z Corning - producentem szkła Gorilla Glass stworzyło Amplify Glass Anti-Microbial.

CES 2020 - Otterbox prezentuje antybakteryjne szkło na ekran smartfona

Źródło: 9to5mac.com

Najnowsza szkło na ekran posiada technologię antybakteryjną, która została zarejestrowana w Agencji Ochrony Środowiska (EPA) Stanów Zjednoczonych. Co ważne zastosowana powłoka antybakteryjna nie wpływa na właściwości ekranu dotykowego oraz jego przejrzystość.

Dyrektor generalny Otterbox - Jim Parke przekazał, że "Szkło Amplify Glass jest teraz wyposażone w opatentowaną technologię antybakteryjną, która hamuje rozwój kilku powszechnych bakterii powodujących nieprzyjemny zapach, chroniąc powierzchnię ekranu". Dzięki Amplify Glass Anti-Microbial użytkownicy smartfonów posiadający wrażliwą skórę lub uczulenia nie muszą obawiać się korzystania z telefonu komórkowego.

Amplify Glass Anti-Microbial poza unikalną powłoką antybakteryjną, jak na firmę Otterbox przystało zapewnia ponadprzeciętną ochronę ekranu. Rozwiązanie to chroni wyświetlacz telefonu przed upadkiem i rozbiciem nawet pięć razy lepiej, niż konkurencyjne szkła.

Szkła ochronne z serii Amplify Glass Anti-Micrbial dostępne będą wkrótce dla najnowszych modeli iPhone'a.

Źródło: phonearena.com