CES 2020 - Samsung potajemnie pokazuje smartfona z wysuwanym ekranem

Dlaczego Samsung wstydzi się najnowszego prototypu?

Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy o tym, że Chiński gigant produkujący telewizory - firma TCL pracuje nad smartfonem z wysuwanym ekranem. Najnowsze plotki wprost z Las Vegas donoszą, że Samsung już posiada działający prototyp takiego urządzenia i pokazuje go starannie wyselekcjonowanym gościom.

CES 2020 - Samsung potajemnie pokazuje smartfona z wysuwanym ekranem

Źródło: samsung.com

W przyszłym miesiącu na specjalnie zorganizowanej konferencji Galaxy Unpacked zadebiutuje kolejna generacja Galaxy Fold, a tymczasem Samsung ma w zanadrzu jeszcze jedno urządzenie, które posiada elastyczny wyświetlacz. Mowa o smartfonie, którego ekran chowa się w obudowie. Rozwiązanie to jest w chwili obecnej w fazie rozwoju i ma być ciekawą alternatywą dla składanych smartfonów.

Zobacz również:

  • 3 smartfony, których zabrakło na tegorocznych targach CES 2023!
  • Jeden z najciekawszych średniopółkowców Samsunga nie otrzyma kolejnej dużej aktualizacji systemu [01.04.2023]

Plotki głoszą, że smartfon z wysuwanym ekranem znajduje się na targach Consumer Electronics Show 2020 na stoisku Samsung Display i prezentowany jest wyłącznie wybranym gościom.

Informacja ta została przekazana za pomocą portalu ETNews za pośrednictwem Daniela Peterov'a z PhoneArena.

Urządzenie o którym mowa posiadać ma na obudowie specjalny przycisk, który powoduje wysunięcie się dodatkowej powierzchni ekranu i zamianę smartfona w tablet. Elastyczny ekran ma się rozszerzać jedynie na szerokość. Rozwiązanie to pozwala na zwiększenie przekątnej ekranu z 6 cali do 8 cali.

Wyświetlacz chowany w obudowie wykonany jest z tworzywa poliamidowego podobnie, jak ekran Galaxy Fold pierwszej generacji. Szkło UTG, które zadebiutuje w Galaxy Fold 2 nie jest jeszcze na tyle elastyczne, aby można było je zrolować w obudowie. Technologia Ultra Thin Glass powinna być gotowa do takich zastosowań dopiero za dwa-trzy lata.

Samsung i TCL nie są jedyni producentami, którzy pracują nad telefonem komórkowym z ekranem wysuwanym z obudowy. Patenty na tego typu urządzenie zgłosiło już także LG i Xiaomi.

Źródło: nl.letsgodigital.org