CES 2020: Samsung potwierdza datę debiutu przenośnego smart głośnika - Galaxy Home Mini

Włodarze Samsunga potwierdzili, że długo oczekiwany smart głośnik firmy - Galaxy Home Mini, doczeka się niebawem debiutu.

Rynek głośników wyposażonych w inteligentnych asystentów stale się rozrasta, jednak póki co jest zdominowany przez sprzęt od Google (Home) oraz Amazonu (Echo). Samsung już w 2018 roku zapowiedział, że zamierza rzucić wyzwanie liderom rynku i ujawnił wówczas, iż pracuje nad głośnikami Galaxy Home oraz Galaxy Home Mini. Niestety, od tamtej pory słuch o smart głośnikach koreańskiego producenta zaginął. Coraz częściej pojawiały się głosy, że Samsung zdecydował się "po cichu" uśmiercić zapowiedzianą linię produktów.

Podczas trwających właśnie targów CES 2020 w Las Vegas, włodarze firmy postanowili rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące przyszłości ich smart głośników. Włodarze Samsunga ujawnili iż Galaxy Home Mini zadebiutuje w pierwszej połowie bieżącego roku. Poznaliśmy również pierwsze szczegóły na temat urządzenia.

Wewnątrz Galaxy Home Mini znajdować się będzie inteligentny asystent Bixby, który nie tylko wspomoże nas radą, ale będzie w stanie zarządzać wszystkim urządzeniami producenta kompatybilnymi z Samsung SmartThings. Przedstawiciele firmy podkreślili, że w odróżnieniu od innych głośników na rynku, Galaxy Home Mini koncentruje się na konkretnych poleceniach głosowych, a nie na pozornej rozmowie między użytkownikiem a inteligentnym głośnikiem.

Samsung wbił również małą szpilkę konkurencji, podkreślając, że prywatność konsumentów jest dla nich na pierwszym miejscu i wszystkie informacje o użytkownikach będą znajdować się wyłącznie na urządzeniu, a nie np. w chmurze.

Konkretną datę premiery Galaxy Home Mini poznamy w nadchodzących tygodniach. Co ciekawe, Samsung nie wspomniał nic o drugim zapowiedzianym w 2018 roku głośniku - Galaxy Home, co pozwala nam przypuszczać, że producent z niego zrezygnował.

źródło: gizmochina.com