CES 2020: Zaprezentowano Withings ScanWatch - smartwatch z EKG i pulsoksymetrem

Francuski producent sprzętu typu wearables - firma Withings, zaprezentował w Las Vegas swój najnowszy smartwatch - ScanWatch.

Firma Withings zawsze słynęła z ciekawych produktów. Niestety, po dołączeniu do Nokii w 2016 roku, francuskiemu producentowi zaczęło wieść się coraz gorzej. Ostatecznie Finowie najpierw przemianowali markę (na Nokia Health), a następnie całkowicie z niej zrezygnowali. Na szczęście w 2018 roku, współzałożyciel marki Withings – Éric Carreel, postanowił wykupić od Nokii swoją dawną firmę i przywrócić jej dawną chwałę. Od tamtej pory, producent przygotował m.in. hybrydowe zegarki - Withings Steel HR Sport czy Withings Move.

Francuski producent postanowił wykorzystać rozpoczynające się właśnie targi CES 2020 w Las Vegas i zaprezentował swoje najnowsze dzieło - smartwatch Withings ScanWatch. Podobnie jak pozostałe urządzenia w portfolio firmy, ScanWatch to zegarek hybrydowy, który łączy w sobie design klasycznych zegarków z bogatymi funkcjami smart.

Withings ScanWatch wyposażono w kilka ciekawych funkcji, które mogą nam pomóc nie tylko w utrzymaniu dobrej kondycji, ale również we wczesnym wykryciu chorób. Na pokładzie urządzenia znajduje się sensor PPG, który jest w stanie wykryć nieregularne uderzenia serca. Jeśli wykryje on anomalie, poprosi użytkownika o wykonanie badania EKG za pomocą wbudowanych czujników. W celu wykonania pomiarów, wystarczy przytrzymać palcami obie strony ramki zegarka. Całość trwa nie dłużej niż 30 sekund.

Nowy zegarek francuskiego producenta może się również pochwalić pulsoksymetrem. Jest to urządzenie, które może mierzyć nasze tętno oraz saturację, czyli wysycenie krwi tlenem. Zdaniem specjalistów z firmy Withings, to właśnie te dwa elementy (tętno oraz saturacja) są najczęściej wskaźnikami bezdechu sennego, z którym będziemy mogli walczyć dzięki zegarkowi ScanWatch.

Oprócz powyższych dodatków, w nowej hybrydzie Withings nie zabrakło również: krokomierza, licznika kalorii czy modułu GPS (typu connected, czyli tylko w połączeniu ze smartfonem)

Zegarek będzie dostępny z okrągłymi kopertami ze stali nierdzewnej, o średnicy 38 mm lub 42 mm. Withings ScanWatch będzie dostępny w sprzedaży w drugim kwartale bieżącego roku, jego ceny prezentują się następująco:

  • Withings ScanWatch 38 mm - 249 dolarów (~ 950 zł)
  • Withings ScanWatch 42 mm - 299 dolarów (~ 1135 zł)


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących